Άνετη πρόκριση ο Πυρσός

Η εμπειρία του Πυρσού Γρεβενών έπαιξε σημαντικό ρόλο στο παιχνίδι Κυπέλλου με τα Γρεβενά Αεράτα, όπου οι «πράσινοι» νίκησαν 2-0 και προκρίθηκαν στην επόμενη φάση.

Παρουσία 200 και πλέον οπαδών στο ΔΑΚ Γρεβενών, οι παίκτες του Γιάννη Σαμαρά ήταν καλύτεροι και πήραν τη νίκη, χάρη σε δύο γκολ του Γεωργίου στο δεύτερο ημίχρονο. Τα Αεράτα βέβαια, θα μπορούσαν να προηγηθούν στο 13’, αλλά η προσπάθεια του Νασιόπουλου σταμάτησε στο δοκάρι.

Στο δεύτερο μέρος, οι «πράσινοι» μπήκαν πιο αποφασισμένοι και μέσα σε ένα τρίλεπτο «καθάρισαν» το παιχνίδι. Στο 54’ ο Γεωργίου έκανε το 1-0, ενώ τρία λεπτά αργότερα, «χόρεψε» όλη την αντίπαλη άμυνα και με ιδανικό τελείωμα, διαμόρφωσε το τελικό 2-0.

ΠΥΡΣΟΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ: Αλυσσανδράτος, Μπούκας, Κυριακίδης (65’ Τζερεμές), Γκέτσιος, Μπόλος, Κωτσαντίσογλου (75’ Μπόζιαρης), Χαραλαμπίδης, Τσαρταρής, Μπλάντος (85’ Σούλας), Δούμας, Γεωργίου

ΓΡΕΒΕΝΑ ΑΕΡΑΤΑ: Βίδρας, Στεργιόπουλος, Δημητριάδης, Λάλλος Π., Λάλλος Θ., Νασιόπουλος, Ίττης, Ιωαννίδης, Παπακώστας (78’ Ντινόπουλος), Δημητριάδης, Καραγιάννης

ΓΡΕΒΕΝΑ: Κώστας Μάρκου

Για να έχετε πλήρη πρόσβαση στις κυριότερες ειδήσεις της ημέρας και μέσα από τη σελίδα σας στο Facebook, κάντε LIKE στο Onsports πατώντας ΕΔΩ.