Αστέρας Τρίπολης – Παναθηναϊκός 2-2 (Κ17)

Ισόπαλοι 2-2 αναδείχτηκαν στην Τρίπολη οι ομάδες Κ 17 του Αστέρα με τον Παναθηναϊκό, σε ένα πολύ καλό παιχνίδι.

Την αναμέτρηση παρακολούθησαν ο πρόεδρος της αρκαδικής ΠΑΕ, Γιώργος Μποροβήλος, με τον αδερφό του, Δημήτρη, αλλά και ο προπονητής του Ατρομήτου, Γιώργος Δώνης, ο οποίος είδε τον γιο του να σημειώνει ένα γκολ και ένα δοκάρι.

Στα του αγώνα, ο Παναθηναϊκός προηγήθηκε στο 21’, χάρη σε κοντινή προβολή του Δώνη, κάνοντας το 0-1. Η απάντηση των γηπεδούχων ήρθε άμεσα, καθώς στο 28’ ο Χρήστου έκανε το σουτ, ο Γκέκας έκανε ασθενή απόκρουση, και ο επερχόμενος Γκρόσιος από κοντά ισοφάρισε σε 1-1. Δέκα λεπτά αργότερα, ο ίδιος παίκτης μετά από σέντρα του Τσόφλιου, με πλασέ έκανε το 2-1 για τον Αστέρα. Όμως στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Μυρθιανός με πέναλτι ισοφάρισε σε 2-2.

Αυτό έμελλε να είναι και το τελικό σκορ, καθώς στο δεύτερο ημίχρονο οι προσπάθειες των παικτών των δύο ομάδων σταματούσαν στα δοκάρια. Στο 57’ σουτ του Χρήστου τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι του Γκέκα, ενώ τρία λεπτά αργότερα, σουτ του Γκρόσιου βρήκε στο δεξί δοκάρι και πέρασε άουτ. Δοκάρι είχε και ο Παναθηναϊκός στο 70’ σε σουτ του Δώνη.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ: Τεφτερίδης, Βάλμας, Κυριακόπουλος, Κλαπής, Κουτρουμάνος, Αρώνης, Καρυδόπουλος (20’ Χρήστου), Βελισάρης (84’ Νικολόπουλος), Τσόφλιος, Μάζης (90’+1’ Στρέμπας), Γκρόσιος (76’ Μηλιώτης)

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Γκέκας, Βόσδου, Μυρθιανός, Νικηφόρος, Ελ Γκαμάλ, Γκιζγκιτζιάν (46’ Υμεράϊ), Δώνης, Κρακώνης, Μπαμίχα (46’ Αρναούτογλου), Νιούμαν, Νταγκράς (68’ Γεροκωσταντής)

ΤΡΙΠΟΛΗ: Άρης Κολλιντζογιαννάκης

Για να έχετε πλήρη πρόσβαση στις κυριότερες ειδήσεις της ημέρας και μέσα από τη σελίδα σας στο Facebook, κάντε LIKE στο Onsports πατώντας ΕΔΩ.

Αλμωπός Αριδαίας: Το μήνυμα για την πρεμιέρα της Super League 2!
Ιαπωνία: Ηφαιστειακή έκρηξη στο Όρος Άσο- Αυξήθηκε το επίπεδο συναγερμού
Τεχνική Κολύμβηση: Αιγάλεω και Θεσσαλονίκη θα γίνει η αρχή του Αναπτυξιακού προγράμματος