Τριταιϊκός-Πάμισος 2-1

Συνέχεια στις νίκες αλλά και στις καλές εμφανίσεις για τον Τριταιϊκό, ο οποίος επικράτησε και του Πάμισου με 2-1.

Συνεχίζει να εντυπωσιάζει στα τελευταία παιχνίδια ο Τριταιϊκός καθώς μετά το εντυπωσιακό 5-0 απέναντι στον Εθνικό Σαγέικων αυτή την εβδομάδα επικράτησε στο ντέρμπι με τον Πάμισο με 2-1.

Το σκορ για τους γηπεδούχους άνοιξε ο Μπουρλάκης στο 26ο λεπτό, μετά από σουτ του Νικολόπουλου που σταμάτησε στο δοκάρι.  Το δεύτερο τέρμα για την ομάδα του Τριταιϊκού ήρθε από αυτογκόλ των αμυντικών του Πάμισου. Η απάντηση από τους φιλοξενούμενους ήρθε 5 λεπτά αργότερα από την κεφαλιά του Κουρεντζή για να διαμορφώσει το τελικό 2-1.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Α. Αδαμόπουλος της Ηλείας.

Τριταιϊκός: Τσάκωνας, Κορρές, Βλαχάκης, Παναγόπουλος, Νικολόπουλος (84_Κοσμάς), Σπανός, Καλλιβωκάς, Μιχαηλίδης, Μπαζάρογλου, Μπουρλάκης (90_Μελέκος), Μελετίδης

Πάμισσος: Καλλιντέρης, Γεωργιόπουλος, Κούτρης (70_Πολυμενέας), Κουρεντζής, Κυριόπουλος, Μωράκης, Πατσιώτης, Βαβαρούτσος (55_Κάνιστρας), Μπεγέτης, Γιαννουκάκης (46_Κοτσάκης), Αντωνίου

Μάλλιος: «Έχουμε απαιτήσεις από τους εαυτούς μας και θέλουμε την πρόκριση»
Στίβος: Στο Ντουμπάι η Σπανουδάκη για την πρώτη δυνατή κούρσα της χρονιάς
Βόλος: Στηρίζει Γκαγκάτση για ΕΠΟ - «Μακριά από Μάνταλους και νταλαβεριτζήδες»