Φιλική νίκη 4-2 τα Αεράτα την Καστοριά

Σημαντική βελτίωση έδειξαν τα Γρεβενά Αεράτα στο φιλικό στην Καστοριά, καθώς επικράτησαν 4-2 των «γουναράδων».

Το σκορ άνοιξε για λογαριασμό των φιλοξενουμένων ο Παπακώστας με κοντινό πλασέ στο 12’, ενώ οι γηπεδούχοι απάντησαν στο 31’, όταν ο Παπαδόπουλος δεν μπόρεσε να νικήσει από τα έντεκα βήματα τον Βίδρα, αλλά ο Βελλίδης με κοντινό πλασέ πέτυχε το τέρμα της ισοφάρισης.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η ομάδα των Γρεβενών πήρε εκ νέου το προβάδισμα, όταν Παπακώστας και Καραγιάννης συνδυάστηκαν υποδειγματικά με τον τελευταίο να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα με σουτ από πλεονεκτική θέση στο 54’. Τρία λεπτά αργότερα, ο Χαματάι τροφοδότησε εκπληκτικά με μακρινή σέντρα ακριβείας τον Παπακώστα ο οποίος με προβολή σημείωσε το 3-1. Στο 65’ ο Αλέξανδρος Παπαδόπουλος μείωσε με εκτέλεση πέναλτι που κέρδισε ο Βελλίδης, ενώ δέκα λεπτά πριν από τη λήξη της αναμέτρησης ο Καραγιάννης με καλοζυγισμένο μακρινό σουτ διαμόρφωσε το τελικό 2-4.

ΚΑΣΤΟΡΙΑ: Δημητριάδης, Παρτσάνης, Μπορόζης, Λιόντος, Μήνος, Κεφαλίδης, Στασινόπουλος, Πετρόπουλος, Τσαμτσάκης, Παπαδόπουλος, Βελλίδης.

Αγωνίστηκαν, επίσης, οι Μουρζίδης, Μπαμπάκος, Αμπαζής, Γκέκας και Χονδροματίδης.

ΓΡΕΒΕΝΑ ΑΕΡΑΤΑ: Βίδρας, Λάλλος Μ., Δημητριάδης, Στεργιόπουλος,  Κοτενίδης, Ιωαννίδης, Ίττης, Παπακώστας, Δημόπουλος, Χαματάι, Καραγιάννης.

Αγωνίστηκαν, επίσης, οι Παπατσάνης, Χαστάς, Μπαλοδήμος Χρ., Ζιώγας, Λιάμπας, Βιτορίνο και Χαριζόπουλος.