Απίθανη ανατροπή για Ντάλας

Στο 89ο λεπτό, η Σπόρτινγκ Κάνσας Σίτι ήταν μπροστά στο σκορ με 2-1, αλλά τελικά ηττήθηκε με 3-2 από το Ντάλας!

Μία κεφαλιά του Μαϊκόν Σάντος στο 89ο λεπτό και μία δεύτερη από τον Μπόμπι Ουάρσαου στο 92ο ανέτρεψαν το σκορ. Το δεύτερο κοινό χαρακτηριστικό, πλην των κεφαλιών, ήταν πως ο Μπρεκ Σι πρόσφερε τις σχετικές υψηλές πάσες. Όποτε, η Σπόρτινγκ έμεινε στους 36, ενώ το Ντάλας «ανέβηκε» στους 46.

Προγενέστερα, η εικόνα ήταν εντελώς αντίθετη, αφού οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 2-0. Στο 22ο λεπτό άνοιξε το σκορ ο Κέι Καμαρά, ενώ στο 68ο ο Ομάρ Μπράβο διαμόρφωσε το 2-0. Στο μεσοδιάστημα ο Τέιλ Μπάνμπερι είχε δοκάρι για την Κάνσας Σίτι. Το «κακό» για την Σπόρτινγκ ξεκίνησε στο 70ό λεπτό, όταν ο Ντάνιελ Χερνάντεζ πέτυχε γκολ με απευθείας εκτέλεση φάουλ. Ολοκληρώθηκε στα τελευταία λεπτά με την ανατροπή του 2-1 σε 2-3.

Σπόρτινγκ Κάνσας Σίτι: Νίλσεν, Μάιερς, Μπέσλερ, Σίνοβιτς, Σέζαρ, Εσπινόζα, Ζούσι, Μπράβο, Μπάνμπερι (71’ Κόλιν), Σάπονγκ, Καμαρά.
Ντάλας: Χάρτμαν, Ιχεμέλου, Μπενίτεζ (80’ Λούνα), Γκουάρδα (61’ Τζάκσον), Τσάβεζ (67’ Ουάρσαου), Σι, Βίλαρ, Τζέικομπσεν, Χερνάντεζ, Χολ, Σάντος.

Τζόκοβιτς και Μπονμάτι θριάμβευσαν στα «Όσκαρ» των αθλητών - Αποκάλυψη ο Μπέλιγχαμ
Ρέντη: Βρέθηκαν χρήματα σε λογαριασμούς συγγενών των συλληφθέντων που δεν μπορούν να δικαιολογηθούν
Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε το Game 1 των playoffs Παναθηναϊκός AKTOR - Μακάμπι Τελ Αβίβ
Η καρδιά των Πρωταθλητών Νάγκετς! Ανατροπάρα at the buzzer από το -20 κόντρα στους Λέικερς