«Πεντάρα» για Στουρμ

Η αντίπαλος της ΑΕΚ στους ομίλους του Europa League, Στουρμ Γκρατς, συνέτριψε την Νέουσταντ με 5-0 στο πλαίσιο του αυστριακού πρωταθλήματος.

Ο Χολντζ άνοιξε το σκορ στο 35ο λεπτό για την ανώτερη Στουρμ, αλλά το 1-0 παρέμεινε αναλλοίωτο μέχρι το 60ό λεπτό. Από το συγκεκριμένο χρονικό σημείο και έπειτα, η Στουρμ έδωσε διαστάσεις θριάμβου στην διαφαινόμενη νίκη της σκοράροντας άλλες τέσσερις φορές.

Ο κορυφαίος παίκτης της Γκρατς, ο Ντάρκο Μποντούλ διαμόρφωσε αρχικά το 2-0 στο 60ό λεπτό. Στο 66ο ο Μπουργκστάλερ διαμόρφωσε το 3-0, ενώ το 4-0 καταγράφηκε στο 69ο λεπτό με το δεύτερο γκολ του Χολντζ. Στο 83ο λεπτό, ο Μποντούλ σημείωσε το 5-0.

Η σύνθεση της Στουρμ: Γκράτζεϊ, Ποκχάτζε, Βέμπερ, Χολντζ, Μουράτοβιτς, Σάμπιτς, Ντούντιτς, Μπουργκστάλερ, Κάιντζ, Στάντφεστ, Μποντούλ.

Γλιτώνει τη χρεοκοπία ο Μπόρις Μπέκερ
Μπαίνει στο χειρουργείο ο Έντσο Φερνάντες
ΑΕΚ: «Συμπεριφορές προβοκατόρων προκαλούν ανυπολόγιστη ζημιά στην ομάδα μας»
Euroleague, Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός 77-69: Έμεινε από ενέργεια και η Μπάρτσα έκανε το 1-1