«Πεντάρα» για Στουρμ

Η αντίπαλος της ΑΕΚ στους ομίλους του Europa League, Στουρμ Γκρατς, συνέτριψε την Νέουσταντ με 5-0 στο πλαίσιο του αυστριακού πρωταθλήματος.

Ο Χολντζ άνοιξε το σκορ στο 35ο λεπτό για την ανώτερη Στουρμ, αλλά το 1-0 παρέμεινε αναλλοίωτο μέχρι το 60ό λεπτό. Από το συγκεκριμένο χρονικό σημείο και έπειτα, η Στουρμ έδωσε διαστάσεις θριάμβου στην διαφαινόμενη νίκη της σκοράροντας άλλες τέσσερις φορές.

Ο κορυφαίος παίκτης της Γκρατς, ο Ντάρκο Μποντούλ διαμόρφωσε αρχικά το 2-0 στο 60ό λεπτό. Στο 66ο ο Μπουργκστάλερ διαμόρφωσε το 3-0, ενώ το 4-0 καταγράφηκε στο 69ο λεπτό με το δεύτερο γκολ του Χολντζ. Στο 83ο λεπτό, ο Μποντούλ σημείωσε το 5-0.

Η σύνθεση της Στουρμ: Γκράτζεϊ, Ποκχάτζε, Βέμπερ, Χολντζ, Μουράτοβιτς, Σάμπιτς, Ντούντιτς, Μπουργκστάλερ, Κάιντζ, Στάντφεστ, Μποντούλ.

Άκης Πετρετζίκης: Τυρόπιτα καταΐφι
Ολυμπιακός: «Ο Μπουφάλ θέλει κορυφαίο Πρωτάθλημα»
Παναθηναϊκός: Επιστροφή στη Λεωφόρο με πεντάρα (photos)
Δεν μπορεί να χωνέψει την ήττα από τον Αντετοκούνμπο ο ΛεΜπρον Τζέιμς: «Εκνευρίστηκα…» (video)

Ο «φονέας» των λιονταριών - Αυτό είναι το πιο επικίνδυνο ζώο στον κόσμο (pics)

Ελένη Μενεγάκη: Η... αγρότισσα της Άνδρου! Δείτε τι κάνει σήμερα από το πρωί!

Εβδομαδιαίες προβλέψεις από 20/09 έως 26/09: Η ψυχραιμία είναι προσόν!

MasterChef: Νέος σάλος με ροζ βίντεο παίκτριας (video)

Αυτές είναι οι πιο ύπουλες γυναίκες που υπάρχουν

Περπάτημα: Πώς πρέπει να γίνεται για να αποκομίζετε τα μέγιστα οφέλη για την υγεία

Νίκη Κάρτσωνα: Η εκπληκτική φωτογραφία με τον γιο της - Μεγάλωσε πολύ