Γκολ και θέαμα από Οσέρ

Πραγματοποιώντας εξαιρετική εμφάνιση, η Οσέρ επιβλήθηκε άνετα της Αζαξιό με 4-1.

Ο Καμέλ Σαφνί έκανε το 1-0 στο 34ο λεπτό για τους γηπεδούχους, με την εικόνα του πρώτου μέρους να μην προδικάζει το τι θα ακολουθούσε στο δεύτερο ημίχρονο.

Η Οσέρ, ανέβασε στροφές, δημιούργησε ευκαιρία μπροστά στην εστία του Οτσόα, ωστόσο στο 75ο λεπτό κατάφερε να κάνει το 2-0 με τον Αλέν Τραορέ, ενώ ο ίδιος παίκτης πέντε λεπτά αργότερα ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0.

Ο Ιλάν στο 83’ μείωσε προσωρινά για την Αζαξιό, ωστόσο ο Λε Ταλέκ στο 90ο λεπτό διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Οσέρ: Σορέν, Σιντιμπέ, Μπολί, Κουλιμπαλί, Ντούντκα, Εντιγκά, Ολίσε (86’ Λε Ταλέκ), Σισέ, Τραορέ, Σαχάρ, Σαφνί

Αζαξιό: Οτσόα, Μπεζεορζί, Εντιαγιέ (74’ Μετζανί), Πουλάρ, Λιπίνι, Αντρέ, Πιεράτσι, Καβάλι (59’ Τιμπερί), Σαμαριτάνο, Σοκριέ, Λασνέ (59’ Ιλάν)

Χάντμπολ Γυναικών: Στον τελικό ο ΠΑΟΚ
Ολυμπιακή Φλόγα: Έφθασε στη Μασσαλία το θρυλικό Belem
Χαλάει ο καιρός με πτώση θερμοκρασίας μέχρι το Σάββατο
Champions League: Η καρδιά της Ρεάλ Μαδρίτης δε λυγίζει - Επική πρόκριση στον τελικό!