Παγκόσμιο Κύπελλο Ποδοσφαίρου 2018: Το τηλεοπτικό πρόγραμμα της ημέρας (2/7)
SHARE

Παγκόσμιο Κύπελλο Ποδοσφαίρου 2018: Το τηλεοπτικό πρόγραμμα της ημέρας (2/7)

Οι μεταδόσεις της τρίτης μέρας των «16» του Μουντιάλ (photos)

Με δύο παιχνίδια θα συνεχιστεί η… δράση στο Παγκόσμιο Κύπελλο Ποδοσφαίρου 2018 την Δευτέρα (2/7).

Στα… μισά έχει φτάσει η φάση των «16» του Μουντιάλ 2018, καθώς τα πρώτα τέσσερα εισιτήρια έχουν ήδη βρει… κατόχους, καθώς η Γαλλία και η Ουρουγουάη συνθέτουν το πρώτο ζευγάρι στα προημιτελικά και η Ρωσία με την Κροατία σχημάτισαν το δεύτερο ζευγάρι.

Πλέον, η δράση συνεχίζεται με αμείωτο ρυθμό, καθώς το πρόγραμμα περιλαμβάνει δύο νέες «μάχες». Η αυλαία της ημέρας θα ανοίξει στις 17:00 στην Σαμάρα, όπου η Βραζιλία θα παίξει απέναντι στο Μεξικό. Η γραπτή περιγραφή του αγώνα θα γίνει από το Onsports, ενώ η μετάδοση από τα κανάλια της ΕΡΤ.

MesaProgramma

Κάτι αντίστοιχο θα γίνει και με το δεύτερο ματς της ημέρας, καθώς στις 21:00 το Βέλγιο θα κοντραριστεί με την Ιαπωνία. Το παιχνίδι θα φιλοξενηθεί στο Ροστόφ με μετάδοση από την κρατική τηλεόραση και περιγραφή από το Onsports.

Δείτε ΕΔΩ το πρόγραμμα των νοκ άουτ αγώνων

Συνοπτικά, το τηλεοπτικό πρόγραμμα του Μουντιάλ:

Φάση ομίλων

Πέμπτη 14/6 18:00: Ρωσία – Σαουδική Αραβία 5-0
Παρασκευή 15/6 15:00: Αίγυπτος – Ουρουγουάη 0-1
Παρασκευή 15/6 18:00: Μαρόκο – Ιράν 0-1
Παρασκευή 15/6 21:00: Πορτογαλία – Ισπανία 3-3
Σάββατο 16/6 13:00: Γαλλία – Αυστραλία 2-1
Σάββατο 16/6 16:00: Αργεντινή – Ισλανδία 1-1
Σάββατο 16/6 19:00: Περού – Δανία 0-1
Σάββατο 16/6 22:00: Κροατία – Νιγηρία 2-0
Κυριακή 17/6 15:00: Κόστα Ρίκα – Σερβία 0-1
Κυριακή 17/6 18:00: Γερμανία – Μεξικό 0-1
Κυριακή 17/6 21:00: Βραζιλία – Ελβετία 1-1
Δευτέρα 18/6 15:00: Σουηδία – Νότια Κορέα 1-0
Δευτέρα 18/6 18:00: Βέλγιο – Παναμάς 3-0
Δευτέρα 18/6 21:00: Τυνησία – Αγγλία 1-2
Τρίτη 19/6 15:00: Κολομβία – Ιαπωνία 1-2
Τρίτη 19/6 18:00: Πολωνία – Σενεγάλη 1-2
Τρίτη 19/6 21:00: Ρωσία – Αίγυπτος 3-1

WorldCupGroupStage

Τετάρτη 20/6 15:00: Πορτογαλία – Μαρόκο 1-0
Τετάρτη 20/6 18:00: Ουρουγουάη – Σ. Αραβία 1-0
Τετάρτη 20/6 21:00: Ιράν – Ισπανία 0-1
Πέμπτη 21/6 15:00: Δανία – Αυστραλία 1-1
Πέμπτη 21/6 18:00: Γαλλία – Περού 1-0
Πέμπτη 21/6 21:00: Αργεντινή – Κροατία 0-3
Παρασκευή 22/6 15:00: Βραζιλία – Κόστα Ρίκα 2-0
Παρασκευή 22/6 18:00: Νιγηρία – Ισλανδία 2-0
Παρασκευή 22/6 21:00: Σερβία – Ελβετία 1-2
Σάββατο 23/6 15:00: Βέλγιο – Τυνησία 5-2
Σάββατο 23/6 18:00: Νότια Κορέα – Μεξικό 1-2
Σάββατο 23/6 21:00: Γερμανία – Σουηδία 2-1
Κυριακή 24/6 15:00: Αγγλία – Παναμάς 6-1
Κυριακή 24/6 18:00: Ιαπωνία – Σενεγάλη 2-2
Κυριακή 24/6 21:00: Πολωνία – Κολομβία 0-3
Δευτέρα 25/6 17:00: Ουρουγουάη – Ρωσία 3-0
Δευτέρα 25/6 17:00: Σ. Αραβία – Αίγυπτος 2-1
Δευτέρα 25/6 21:00: Ισπανία – Μαρόκο 2-2
Δευτέρα 25/6 21:00: Ιράν – Πορτογαλία 1-1
Τρίτη 26/6 17:00: Δανία – Γαλλία 0-0
Τρίτη 26/6 17:00: Αυστραλία – Περού 0-2
Τρίτη 26/6 21:00: Νιγηρία – Αργεντινή 1-2
Τρίτη 26/6 21:00: Ισλανδία – Κροατία 1-2

Διαβάστε ΕΔΩ όλα τα νέα του Μουντιάλ

Τετάρτη 27/6 17:00: Νότια Κορέα – Γερμανία 2-0
Τετάρτη 27/6 17:00: Μεξικό – Σουηδία 0-3
Τετάρτη 27/6 21:00: Σερβία – Βραζιλία 0-2
Τετάρτη 27/6 21:00: Ελβετία – Κόστα Ρίκα 2-2
Πέμπτη 28/6 17:00: Σενεγάλη – Κολομβία 0-1
Πέμπτη 28/6 17:00: Ιαπωνία – Πολωνία 0-1
Πέμπτη 28/6 21:00: Αγγλία – Βέλγιο 0-1
Πέμπτη 28/6 21:00: Παναμάς – Τυνησία 1-2

WorldCupBracket

Φάση των «16»

Σάββατο 30/6 17:00: Γαλλία - Αργεντινή 4-3
Σάββατο 30/6 21:00: Ουρουγουάη - Πορτογαλία 2-1
Κυριακή 1/7 17:00: Ισπανία - Ρωσία 1-1 (3-4 πέν.)
Κυριακή 1/7 21:00: Κροατία - Δανία 1-1 (3-2 πέν.)
Δευτέρα 2/7 17:00: Βραζιλία - Μεξικό (ΕΡΤ1 Samara Arena, Σαμάρα)
Δευτέρα 2/7 21:00: Βέλγιο - Ιαπωνία (ΕΡΤ1 Rostov Arena, Ροστόβ)
Τρίτη 3/7 17:00: Σουηδία - Ελβετία (ΕΡΤ1 Saint Petersburg Stadium, Αγία Πετρούπολη)
Τρίτη 3/7 21:00: Κολομβία - Αγγλία (ΕΡΤ1 Spartak Stadium, Μόσχα)

Προημιτελικά

Παρασκευή 6/7 17:00: Γαλλία - Ουρουγουάη (ΕΡΤ1 Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι Νόβγκοροντ)
Παρασκευή 6/7 21:00: Προημιτελικός (ΕΡΤ1 Kazan Arena, Καζάν)
Σάββατο 7/7 17:00: Προημιτελικός (ΕΡΤ1 Samara Arena, Σαμάρα)
Σάββατο 7/7 21:00: Ρωσία - Κροατία (ΕΡΤ1 Fisht Stadium, Σότσι)

Ημιτελικά

Τρίτη 10/7 21:00: Ημιτελικός (ΕΡΤ1 Saint Petersburg Stadium, Αγία Πετρούπολη)
Τετάρτη 11/7 21:00: Ημιτελικός (ΕΡΤ1 Luzhniki Stadium, Μόσχα)

Μικρός τελικός

Σάββατο 14/7 17:00: Μικρός τελικός (ΕΡΤ1 Saint Petersburg Stadium, Αγία Πετρούπολη

Τελικός

Κυριακή 15/7 18:00: Τελικός (ΕΡΤ1 Luzhniki Stadium, Μόσχα)

Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ: Αυτοί «σφυρίζουν» με Ρεάλ Μαδρίτης (photo)
Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ: Αυτοί «σφυρίζουν» με Ρεάλ Μαδρίτης (photo)
Χαλυβουργική - τέλος: Διακοπή ρεύματος από τον ΑΔΜΗΕ - Σε απόγνωση οι εργαζόμενοι
Χαλυβουργική - τέλος: Διακοπή ρεύματος από τον ΑΔΜΗΕ - Σε απόγνωση οι εργαζόμενοι
Η βόμβα της ημέρας
Η βόμβα της ημέρας
Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ: Ο Τσάβι Πασκουάλ αναλύει την προετοιμασία για έναν αγώνα!
Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ: Ο Τσάβι Πασκουάλ αναλύει την προετοιμασία για έναν αγώνα!


Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies