Παγκόσμιο Κύπελλο Ποδοσφαίρου 2018: Το τηλεοπτικό πρόγραμμα της ημέρας (27/6)
SHARE

Παγκόσμιο Κύπελλο Ποδοσφαίρου 2018: Το τηλεοπτικό πρόγραμμα της ημέρας (27/6)

Οι μεταδόσεις της δέκατης τέταρτης ημέρας του Μουντιάλ 2018

Τέσσερις αναμετρήσεις περιλαμβάνει το πρόγραμμα της Τετάρτης (27/6) για την φάση των ομίλων του Παγκοσμίου Κυπέλλου Ποδοσφαίρου 2018.

Μετά την τελευταία αγωνιστική στον Α’, τον Β’, τον Γ’ και τον Δ’ όμιλο της διοργάνωσης, η… δράση συνεχίζεται με τα ματς της 3ης αγωνιστικής στον Ε’ και τον ΣΤ’ όμιλο.

Η αυλαία της ημέρας θα ανοίξει στις 17:00. Το Μεξικό θα αντιμετωπίσει την Σουηδία, ενώ η Νότια Κορέα θα μονομαχήσει με την Γερμανία. Στις 21:00 θα γίνουν τα ματς Ελβετία - Κόστα Ρίκα και Σερβία – Βραζιλία. Τα ματς θα καλυφθούν από τα κανάλια της ΕΡΤ και γραπτή περιγραφή θα υπάρχει από το Onsports.

 Δείτε ΕΔΩ τη βαθμολογία των ομίλων

Συνοπτικά, το τηλεοπτικό πρόγραμμα του Μουντιάλ:

Φάση ομίλων

Πέμπτη 14/6 18:00: Ρωσία – Σαουδική Αραβία 5-0
Παρασκευή 15/6 15:00: Αίγυπτος – Ουρουγουάη 0-1
Παρασκευή 15/6 18:00: Μαρόκο – Ιράν 0-1
Παρασκευή 15/6 21:00: Πορτογαλία – Ισπανία 3-3
Σάββατο 16/6 13:00: Γαλλία – Αυστραλία 2-1
Σάββατο 16/6 16:00: Αργεντινή – Ισλανδία 1-1
Σάββατο 16/6 19:00: Περού – Δανία 0-1
Σάββατο 16/6 22:00: Κροατία – Νιγηρία 2-0
Κυριακή 17/6 15:00: Κόστα Ρίκα – Σερβία 0-1
Κυριακή 17/6 18:00: Γερμανία – Μεξικό 0-1
Κυριακή 17/6 21:00: Βραζιλία – Ελβετία 1-1
Δευτέρα 18/6 15:00: Σουηδία – Νότια Κορέα 1-0
Δευτέρα 18/6 18:00: Βέλγιο – Παναμάς 3-0
Δευτέρα 18/6 21:00: Τυνησία – Αγγλία 1-2
Τρίτη 19/6 15:00: Κολομβία – Ιαπωνία 1-2
Τρίτη 19/6 18:00: Πολωνία – Σενεγάλη 1-2
Τρίτη 19/6 21:00: Ρωσία – Αίγυπτος 3-1

WorldCupGroupStage

Τετάρτη 20/6 15:00: Πορτογαλία – Μαρόκο 1-0
Τετάρτη 20/6 18:00: Ουρουγουάη – Σ. Αραβία 1-0
Τετάρτη 20/6 21:00: Ιράν – Ισπανία 0-1
Πέμπτη 21/6 15:00: Δανία – Αυστραλία 1-1
Πέμπτη 21/6 18:00: Γαλλία – Περού 1-0
Πέμπτη 21/6 21:00: Αργεντινή – Κροατία 0-3
Παρασκευή 22/6 15:00: Βραζιλία – Κόστα Ρίκα 2-0
Παρασκευή 22/6 18:00: Νιγηρία – Ισλανδία 2-0
Παρασκευή 22/6 21:00: Σερβία – Ελβετία 1-2
Σάββατο 23/6 15:00: Βέλγιο – Τυνησία 5-2
Σάββατο 23/6 18:00: Νότια Κορέα – Μεξικό 1-2
Σάββατο 23/6 21:00: Γερμανία – Σουηδία 2-1
Κυριακή 24/6 15:00: Αγγλία – Παναμάς 6-1
Κυριακή 24/6 18:00: Ιαπωνία – Σενεγάλη 2-2
Κυριακή 24/6 21:00: Πολωνία – Κολομβία 0-3
Δευτέρα 25/6 17:00: Ουρουγουάη – Ρωσία 3-0
Δευτέρα 25/6 17:00: Σ. Αραβία – Αίγυπτος 2-1
Δευτέρα 25/6 21:00: Ισπανία – Μαρόκο 2-2
Δευτέρα 25/6 21:00: Ιράν – Πορτογαλία 1-1
Τρίτη 26/6 17:00: Δανία – Γαλλία 0-0
Τρίτη 26/6 17:00: Αυστραλία – Περού 0-2
Τρίτη 26/6 21:00: Νιγηρία – Αργεντινή 1-2
Τρίτη 26/6 21:00: Ισλανδία – Κροατία 1-2

Διαβάστε ΕΔΩ όλα τα νέα του Μουντιάλ

Τετάρτη 27/6 17:00: Νότια Κορέα – Γερμανία (ΕΡΤ1 Ekaterinburg Arena, Εκατερίνμπουργκ)
Τετάρτη 27/6 17:00: Μεξικό – Σουηδία (ΕΡΤ2 Kazan Arena, Καζάν)
Τετάρτη 27/6 21:00: Σερβία – Βραζιλία (ΕΡΤ1 Spartak Stadium, Μόσχα)
Τετάρτη 27/6 21:00: Ελβετία – Κόστα Ρίκα (ΕΡΤ2 Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι Νόβγκοροντ)
Πέμπτη 28/6 17:00: Σενεγάλη – Κολομβία (ΕΡΤ1 Samara Arena, Σαμάρα)
Πέμπτη 28/6 17:00: Ιαπωνία – Πολωνία (ΕΡΤ2 Volgograd Arena, Βολγκογκράντ)
Πέμπτη 28/6 21:00: Αγγλία – Βέλγιο (ΕΡΤ1 Kaliningrad Stadium, Καλίνινγκραντ)
Πέμπτη 28/6 21:00: Παναμάς – Τυνησία (ΕΡΤ2 Mordovia Arena, Σαράνσκ)

WorldCupBracket

Φάση των «16»

Σάββατο 30/6 17:00: Φάση των «16» (ΕΡΤ1 Kazan Arena, Καζάν)
Σάββατο 30/6 21:00: Φάση των «16» (ΕΡΤ1 Fisht Stadium, Σότσι)
Κυριακή 1/7 17:00: Φάση των «16» (ΕΡΤ1 Luzhniki Stadium, Μόσχα
Κυριακή 1/7 21:00: Φάση των «16» (ΕΡΤ1 Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι Νόβγκοροντ)
Δευτέρα 2/7 17:00: Φάση των «16» (ΕΡΤ1 Samara Arena, Σαμάρα)
Δευτέρα 2/7 21:00: Φάση των «16» (ΕΡΤ1 Rostov Arena, Ροστόβ)
Τρίτη 3/7 17:00: Φάση των «16» (ΕΡΤ1 Saint Petersburg Stadium, Αγία Πετρούπολη)
Τρίτη 3/7 21:00: Φάση των «16» (ΕΡΤ1 Spartak Stadium, Μόσχα)

Προημιτελικά

Παρασκευή 6/7 17:00: Προημιτελικός (ΕΡΤ1 Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι Νόβγκοροντ)
Παρασκευή 6/7 21:00: Προημιτελικός (ΕΡΤ1 Kazan Arena, Καζάν)
Σάββατο 7/7 17:00: Προημιτελικός (ΕΡΤ1 Samara Arena, Σαμάρα)
Σάββατο 7/7 21:00: Προημιτελικός (ΕΡΤ1 Fisht Stadium, Σότσι)

Ημιτελικά

Τρίτη 10/7 21:00: Ημιτελικός (ΕΡΤ1 Saint Petersburg Stadium, Αγία Πετρούπολη)
Τετάρτη 11/7 21:00: Ημιτελικός (ΕΡΤ1 Luzhniki Stadium, Μόσχα)

Μικρός τελικός

Σάββατο 14/7 17:00: Μικρός τελικός (ΕΡΤ1 Saint Petersburg Stadium, Αγία Πετρούπολη

Τελικός

Κυριακή 15/7 18:00: Τελικός (ΕΡΤ1 Luzhniki Stadium, Μόσχα)

Βασιλειάδης: «Η Κυβέρνηση απαιτεί να μπουν κανόνες στο ποδόσφαιρο»
Βασιλειάδης: «Η Κυβέρνηση απαιτεί να μπουν κανόνες στο ποδόσφαιρο»
Κορμάρα η Λένα Παπαδοπούλου
Κορμάρα η Λένα Παπαδοπούλου
Εφιαλτικές εξελίξεις: Τουλάχιστον δύο χρόνια στη φυλακή οι Έλληνες στρατιωτικοί (video)
Εφιαλτικές εξελίξεις: Τουλάχιστον δύο χρόνια στη φυλακή οι Έλληνες στρατιωτικοί (video)
Ξάνθη: Τέσσερις οι αρχηγοί για τη νέα σεζόν
Ξάνθη: Τέσσερις οι αρχηγοί για τη νέα σεζόν

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies