Παγκόσμιο Κύπελλο Ποδοσφαίρου 2018: LIVE CHAT τα ματς της Δευτέρας (25/6)

LIVE CHAT Ιράν-Πορτογαλία, Ισπανία-Μαρόκο

Με τέσσερα παιχνίδια ανοίγει η αυλαία της 3ης αγωνιστικής της φάσης των ομίλων του Παγκοσμίου Κυπέλλου Ποδοσφαίρου 2018.

Στην τελική… ευθεία έχει μπει η φάση των ομίλων στο 21ο Μουντιάλ της ιστορίας, καθώς την Δευτέρα (25/6) θα λάβει χώρα η 3η και τελευταία αγωνιστική στον Α’ και τον Β’ όμιλο, με τα ματς του ίδιου γκρουπ να αρχίζουν την ίδια ώρα.

Η Ουρουγουάη τερμάτισε στην κορυφή του 1ου ομίλου στο μουντιάλ 2018 με 9 βαθμούς, αφού στον 3ο και τελευταίο αγώνα στη Σαμάρα νίκησε 3-0 τη Ρωσία. Στη φάση των («16») η Ουρουγουάη ως πρώτη του ομίλου θα αντιμετωπίσει την 2η του 2ου ομίλου (30/6, Σότσι), ενώ η Ρωσία θα παίξει με την 1η του ίδιου ομίλου (1/7, Μόσχα).

Με γκολ του Σαλέμ Αλ Νταουσαρί στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων, η Σαουδική Αραβία αποχαιρέτησε με νίκη γοήτρου το Μουντιάλ της Ρωσίας, καθώς επικράτησε στο Βόλγκογκραντ 2-1 της Αιγύπτου και πήρε την τρίτη θέση του 1ου ομίλου.

Η συνέχεια θα δοθεί στις 21:00 με τα παιχνίδια του δεύτερου ομίλου. Το κρισιμότερο ματς θα γίνει μεταξύ του Ιράν με την Πορτογαλία, με τον νικητή να «κλείνει» θέση για την επόμενη φάση, ενώ ο ηττημένος θα πρέπει να επιστρέψει στην πατρίδα του. Τέλος, η Ισπανία αντιμετωπίζει το Μαρόκο, όπου οι «φούριας ρόχας» θέλουν τουλάχιστον έναν βαθμό για να προκριθούν στους «16» του Μουντιάλ.