Παγκόσμιο Κύπελλο Ποδοσφαίρου 2018: Το τηλεοπτικό πρόγραμμα της ημέρας (16/6)
SHARE

Παγκόσμιο Κύπελλο Ποδοσφαίρου 2018: Το τηλεοπτικό πρόγραμμα της ημέρας (16/6)

Οι μεταδόσεις της τρίτης ημέρας του Μουντιάλ (photos)

Γεμάτο είναι το πρόγραμμα του Παγκοσμίου Κυπέλλου Ποδοσφαίρου 2018 το Σάββατο (16/6).

Μετά τα παιχνίδια της δεύτερης μέρας, όπου ξεχώρισε η ισοπαλία 3-3 της Πορτογαλίας με την Ισπανία, όπου ο Κριστιάνο Ρονάλντο σημείωσε χατ-τρικ και τις αγχωτικές νίκες των Ουρουγουάης (1-0) και Ιράν (1-0), κόντρα σε Αίγυπτο και Μαρόκο, αντίστοιχα, η δράση περιλαμβάνει τέσσερα ματς για το Σάββατο (16/6).

Η αυλαία της 3ης μέρας του Παγκοσμίου Κυπέλλου Ποδοσφαίρου 2018 θα ανοίξει στις 13:00 όπου η Γαλλία θα αντιμετωπίσει την Αυστραλία. Οι «μπλε» θέλουν να κάνουν θετική εκκίνηση στο 21ο Μουντιάλ, την στιγμή που τα «καγκουρό» θα αναζητήσουν την καλύτερη διάκριση. Η γραπτή περιγραφή του αγώνα θα γίνει από το Onsports ενώ η τηλεοπτική μετάδοση από την ΕΡΤ.

WCMatchday3

Λίγες ώρες αργότερα, στις 16:00 στην «μάχη» θα πέσει η Αργεντινή. Η «αλμπισελέστε» θα αντιμετωπίσει στην Μόσχα την Ισλανδία για την πρώτη αγωνιστική του τετάρτου ομίλου και η μετάδοση θα γίνει από τα κανάλια της κρατικής τηλεόρασης.

Παράλληλα, από την ΕΡΤ θα γίνει η μετάδοση και του δεύτερου αγώνα της ημέρας για το 3ο γκρουπ του Μουντιάλ 2018. Συγκεκριμένα, στις 19:00 το Περού θα αντιμετωπίσει την Δανία.

Η αυλαία της 3ης ημέρας του Παγκοσμίου Κυπέλλου Ποδοσφαίρου 2018 θα πέσει με το ματς της Κροατίας με την Νιγηρία. Οι δύο ομάδες θα αναμετρηθούν στις 22:00 στο Κάλινγκραντ και η μετάδοση θα γίνει από την ΕΡΤ.

Συνοπτικά, το τηλεοπτικό πρόγραμμα του Μουντιάλ:

Φάση ομίλων

Πέμπτη 14/6 18:00: Ρωσία – Σαουδική Αραβία 5-0
Παρασκευή 15/6 15:00: Αίγυπτος – Ουρουγουάη 0-1
Παρασκευή 15/6 18:00: Μαρόκο – Ιράν 0-1
Παρασκευή 15/6 21:00: Πορτογαλία – Ισπανία 3-3
Σάββατο 16/6 13:00: Γαλλία – Αυστραλία (ΕΡΤ1 Kazan Arena, Καζάν)
Σάββατο 16/6 16:00: Αργεντινή – Ισλανδία (ΕΡΤ1 Spartak Stadium, Μόσχα)
Σάββατο 16/6 19:00: Περού – Δανία (ΕΡΤ1 Mordovia Arena, Σαράνσκ)
Σάββατο 16/6 22:00: Κροατία – Νιγηρία (ΕΡΤ1 Kaliningrad Stadium, Καλίνινγκραντ)
Κυριακή 17/6 15:00: Κόστα Ρίκα – Σερβία (ΕΡΤ1 Samara Arena, Σαμάρα)
Κυριακή 17/6 18:00: Γερμανία – Μεξικό (ΕΡΤ1 Luzhniki Stadium, Μόσχα)
Κυριακή 17/6 21:00: Βραζιλία – Ελβετία (ΕΡΤ1 Rostov Arena, Ροστόβ)
Δευτέρα 18/6 15:00: Σουηδία – Νότια Κορέα (ΕΡΤ1 Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι Νόβγκοροντ)
Δευτέρα 18/6 18:00: Βέλγιο – Παναμάς (ΕΡΤ1 Fisht Stadium, Σότσι)
Δευτέρα 18/6 21:00: Τυνησία – Αγγλία (ΕΡΤ1 Volgograd Arena, Βόλγογκραντ)
Τρίτη 19/6 15:00: Κολομβία – Ιαπωνία (ΕΡΤ1 Mordovia Arena, Σαράνσκ)
Τρίτη 19/6 18:00: Πολωνία – Σενεγάλη (ΕΡΤ1 Spartak Stadium, Μόσχα)
Τρίτη 19/6 21:00: Ρωσία – Αίγυπτος (ΕΡΤ1 Saint Petersburg Stadium, Αγία Πετρούπολη)

WorldCupGroupStage

Τετάρτη 20/6 15:00: Πορτογαλία – Μαρόκο (ΕΡΤ1 Luzhniki Stadium, Μόσχα)
Τετάρτη 20/6 18:00: Ουρουγουάη – Σ. Αραβία (ΕΡΤ1 Rostov Arena, Ροστόβ)
Τετάρτη 20/6 21:00: Ιράν – Ισπανία (ΕΡΤ1 Kazan Arena, Καζάν)
Πέμπτη 21/6 15:00: Δανία – Αυστραλία (ΕΡΤ1 Samara Arena, Σαμάρα)
Πέμπτη 21/6 18:00: Γαλλία – Περού (ΕΡΤ1 Ekaterinburg Arena, Εκατερίνμπουργκ)
Πέμπτη 21/6 21:00: Αργεντινή – Κροατία (ΕΡΤ1 Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι Νόβγκοροντ)
Παρασκευή 22/6 15:00: Βραζιλία – Κόστα Ρίκα (ΕΡΤ1 Saint Petersburg Stadium, Αγία Πετρούπολη)
Παρασκευή 22/6 18:00: Νιγηρία – Ισλανδία (ΕΡΤ1 Volgograd Arena, Βόλγογκραντ)
Παρασκευή 22/6 21:00: Σερβία – Ελβετία (ΕΡΤ1 Kaliningrad Stadium, Καλίνινγκραντ)
Σάββατο 23/6 15:00: Βέλγιο – Τυνησία (ΕΡΤ1 Spartak Stadium, Μόσχα)
Σάββατο 23/6 18:00: Νότια Κορέα – Μεξικό (ΕΡΤ1 Rostov Arena, Ροστόβ)
Σάββατο 23/6 21:00: Γερμανία – Σουηδία (ΕΡΤ1 Fisht Stadium, Σότσι)
Κυριακή 24/6 15:00: Αγγλία – Παναμάς (ΕΡΤ1 Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι Νόβγκοροντ)
Κυριακή 24/6 18:00: Ιαπωνία – Σενεγάλη (ΕΡΤ1 Ekaterinburg Arena, Εκατερίνμπουργκ)
Κυριακή 24/6 21:00: Πολωνία – Κολομβία (ΕΡΤ1 Kazan Arena, Καζάν)
Δευτέρα 25/6 17:00: Ουρουγουάη – Ρωσία (ΕΡΤ1 Samara Arena, Σαμάρα)
Δευτέρα 25/6 17:00: Σ. Αραβία – Αίγυπτος (ΕΡΤ2 Volgograd Arena, Βόλγογκραντ)
Δευτέρα 25/6 21:00: Ισπανία – Μαρόκο (ΕΡΤ1 Mordovia Arena, Σαράνσκ)
Δευτέρα 25/6 21:00: Ιράν – Πορτογαλία (ΕΡΤ2 Kaliningrad Stadium, Καλίνινγκραντ)
Τρίτη 26/6 17:00: Δανία – Γαλλία (ΕΡΤ1 Luzhniki Stadium, Μόσχα)
Τρίτη 26/6 17:00: Αυστραλία – Περού (ΕΡΤ2 Fisht Stadium, Σότσι)
Τρίτη 26/6 21:00: Νιγηρία – Αργεντινή (ΕΡΤ1 Saint Petersburg Stadium, Αγία Πετρούπολη)
Τρίτη 26/6 21:00: Ισλανδία – Κροατία (ΕΡΤ2 Rostov Arena, Ροστόβ)

Διαβάστε ΕΔΩ όλα τα νέα του Μουντιάλ

Τετάρτη 27/6 17:00: Νότια Κορέα – Γερμανία (ΕΡΤ1 Ekaterinburg Arena, Εκατερίνμπουργκ)
Τετάρτη 27/6 17:00: Μεξικό – Σουηδία (ΕΡΤ2 Kazan Arena, Καζάν)
Τετάρτη 27/6 21:00: Σερβία – Βραζιλία (ΕΡΤ1 Spartak Stadium, Μόσχα)
Τετάρτη 27/6 21:00: Ελβετία – Κόστα Ρίκα (ΕΡΤ2 Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι Νόβγκοροντ)
Πέμπτη 28/6 17:00: Σενεγάλη – Κολομβία (ΕΡΤ1 Samara Arena, Σαμάρα)
Πέμπτη 28/6 17:00: Ιαπωνία – Πολωνία (ΕΡΤ2 Volgograd Arena, Βολγκογκράντ)
Πέμπτη 28/6 21:00: Αγγλία – Βέλγιο (ΕΡΤ1 Kaliningrad Stadium, Καλίνινγκραντ)
Πέμπτη 28/6 21:00: Παναμάς – Τυνησία (ΕΡΤ2 Mordovia Arena, Σαράνσκ)

WorldCupBracket

Φάση των «16»

Σάββατο 30/6 17:00: Φάση των «16» (ΕΡΤ1 Kazan Arena, Καζάν)
Σάββατο 30/6 21:00: Φάση των «16» (ΕΡΤ1 Fisht Stadium, Σότσι)
Κυριακή 1/7 17:00: Φάση των «16» (ΕΡΤ1 Luzhniki Stadium, Μόσχα
Κυριακή 1/7 21:00: Φάση των «16» (ΕΡΤ1 Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι Νόβγκοροντ)
Δευτέρα 2/7 17:00: Φάση των «16» (ΕΡΤ1 Samara Arena, Σαμάρα)
Δευτέρα 2/7 21:00: Φάση των «16» (ΕΡΤ1 Rostov Arena, Ροστόβ)
Τρίτη 3/7 17:00: Φάση των «16» (ΕΡΤ1 Saint Petersburg Stadium, Αγία Πετρούπολη)
Τρίτη 3/7 21:00: Φάση των «16» (ΕΡΤ1 Spartak Stadium, Μόσχα)

Προημιτελικά

Παρασκευή 6/7 17:00: Προημιτελικός (ΕΡΤ1 Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι Νόβγκοροντ)
Παρασκευή 6/7 21:00: Προημιτελικός (ΕΡΤ1 Kazan Arena, Καζάν)
Σάββατο 7/7 17:00: Προημιτελικός (ΕΡΤ1 Samara Arena, Σαμάρα)
Σάββατο 7/7 21:00: Προημιτελικός (ΕΡΤ1 Fisht Stadium, Σότσι)

Ημιτελικά

Τρίτη 10/7 21:00: Ημιτελικός (ΕΡΤ1 Saint Petersburg Stadium, Αγία Πετρούπολη)
Τετάρτη 11/7 21:00: Ημιτελικός (ΕΡΤ1 Luzhniki Stadium, Μόσχα)

Μικρός τελικός

Σάββατο 14/7 17:00: Μικρός τελικός (ΕΡΤ1 Saint Petersburg Stadium, Αγία Πετρούπολη

Τελικός

Κυριακή 15/7 18:00: Τελικός (ΕΡΤ1 Luzhniki Stadium, Μόσχα)

Διαβάστε ακόμα:

Το πρόγραμμα της ημέρας (16/6)

Αδιανόητο σπριντ από Κριστιάνο Ρονάλντο! (video)

«Καμπανάκι» Στέιτ Ντιπάρτμεντ για τρομοκρατική επίθεση


Στον Φοίνικα Επιδαύρου από το Ναύπλιο!
Στον Φοίνικα Επιδαύρου από το Ναύπλιο!
Νέες ενδείξεις για τέσσερις λίμνες με αλμυρό νερό στον Άρη
Νέες ενδείξεις για τέσσερις λίμνες με αλμυρό νερό στον Άρη
Μεταγραφή με… άρωμα Πανιωνίου!
Μεταγραφή με… άρωμα Πανιωνίου!
ΟΑΕΔ - Επίδομα ανεργίας: Πώς, πότε και σε ποιους θα καταβληθεί η δίμηνη παράταση καταβολής
ΟΑΕΔ - Επίδομα ανεργίας: Πώς, πότε και σε ποιους θα καταβληθεί η δίμηνη παράταση καταβολής

GNTM 3: Δεν ήταν πρωτάρα στο γυμνό η Ρασέλ – Δείτε παλαιότερη γυμνή της φωτογράφιση (pics)

GNTM 3: Δεν ήταν πρωτάρα στο γυμνό η Ρασέλ – Δείτε παλαιότερη γυμνή της φωτογράφιση (pics)

Καιρός: «Ερχεται... συννεφόκαμα»! Eνημέρωση του Αρναούτογλου για θερμή εισβολή

Καιρός: «Ερχεται... συννεφόκαμα»! Eνημέρωση του Αρναούτογλου για θερμή εισβολή

Δωροθέα Μερκούρη: Στα 46 της ποζάρει με μαγιό & το σώμα της είναι κάπως έτσι

Δωροθέα Μερκούρη: Στα 46 της ποζάρει με μαγιό & το σώμα της είναι κάπως έτσι

Ημερήσιες Προβλέψεις για όλα τα Ζώδια 30/09

Ημερήσιες Προβλέψεις για όλα τα Ζώδια 30/09

Μυρμήγκια στην κουζίνα; Εύκολοι τρόποι να απαλλαγείτε μια και καλή

Μυρμήγκια στην κουζίνα; Εύκολοι τρόποι να απαλλαγείτε μια και καλή

Κι όμως οι μπανανόφλουδες δεν είναι άχρηστες

Κι όμως οι μπανανόφλουδες δεν είναι άχρηστες

Άκης Πετρετζίκης: Συνταγή για το τέλειο κέικ λεμονιού

Άκης Πετρετζίκης: Συνταγή για το τέλειο κέικ λεμονιού