Παγκόσμιο Κύπελλο Ποδοσφαίρου 2018: Το τηλεοπτικό πρόγραμμα της ημέρας (16/6)
SHARE

Παγκόσμιο Κύπελλο Ποδοσφαίρου 2018: Το τηλεοπτικό πρόγραμμα της ημέρας (16/6)

Οι μεταδόσεις της τρίτης ημέρας του Μουντιάλ (photos)

Γεμάτο είναι το πρόγραμμα του Παγκοσμίου Κυπέλλου Ποδοσφαίρου 2018 το Σάββατο (16/6).

Μετά τα παιχνίδια της δεύτερης μέρας, όπου ξεχώρισε η ισοπαλία 3-3 της Πορτογαλίας με την Ισπανία, όπου ο Κριστιάνο Ρονάλντο σημείωσε χατ-τρικ και τις αγχωτικές νίκες των Ουρουγουάης (1-0) και Ιράν (1-0), κόντρα σε Αίγυπτο και Μαρόκο, αντίστοιχα, η δράση περιλαμβάνει τέσσερα ματς για το Σάββατο (16/6).

Η αυλαία της 3ης μέρας του Παγκοσμίου Κυπέλλου Ποδοσφαίρου 2018 θα ανοίξει στις 13:00 όπου η Γαλλία θα αντιμετωπίσει την Αυστραλία. Οι «μπλε» θέλουν να κάνουν θετική εκκίνηση στο 21ο Μουντιάλ, την στιγμή που τα «καγκουρό» θα αναζητήσουν την καλύτερη διάκριση. Η γραπτή περιγραφή του αγώνα θα γίνει από το Onsports ενώ η τηλεοπτική μετάδοση από την ΕΡΤ.

WCMatchday3

Λίγες ώρες αργότερα, στις 16:00 στην «μάχη» θα πέσει η Αργεντινή. Η «αλμπισελέστε» θα αντιμετωπίσει στην Μόσχα την Ισλανδία για την πρώτη αγωνιστική του τετάρτου ομίλου και η μετάδοση θα γίνει από τα κανάλια της κρατικής τηλεόρασης.

Παράλληλα, από την ΕΡΤ θα γίνει η μετάδοση και του δεύτερου αγώνα της ημέρας για το 3ο γκρουπ του Μουντιάλ 2018. Συγκεκριμένα, στις 19:00 το Περού θα αντιμετωπίσει την Δανία.

Η αυλαία της 3ης ημέρας του Παγκοσμίου Κυπέλλου Ποδοσφαίρου 2018 θα πέσει με το ματς της Κροατίας με την Νιγηρία. Οι δύο ομάδες θα αναμετρηθούν στις 22:00 στο Κάλινγκραντ και η μετάδοση θα γίνει από την ΕΡΤ.

Συνοπτικά, το τηλεοπτικό πρόγραμμα του Μουντιάλ:

Φάση ομίλων

Πέμπτη 14/6 18:00: Ρωσία – Σαουδική Αραβία 5-0
Παρασκευή 15/6 15:00: Αίγυπτος – Ουρουγουάη 0-1
Παρασκευή 15/6 18:00: Μαρόκο – Ιράν 0-1
Παρασκευή 15/6 21:00: Πορτογαλία – Ισπανία 3-3
Σάββατο 16/6 13:00: Γαλλία – Αυστραλία (ΕΡΤ1 Kazan Arena, Καζάν)
Σάββατο 16/6 16:00: Αργεντινή – Ισλανδία (ΕΡΤ1 Spartak Stadium, Μόσχα)
Σάββατο 16/6 19:00: Περού – Δανία (ΕΡΤ1 Mordovia Arena, Σαράνσκ)
Σάββατο 16/6 22:00: Κροατία – Νιγηρία (ΕΡΤ1 Kaliningrad Stadium, Καλίνινγκραντ)
Κυριακή 17/6 15:00: Κόστα Ρίκα – Σερβία (ΕΡΤ1 Samara Arena, Σαμάρα)
Κυριακή 17/6 18:00: Γερμανία – Μεξικό (ΕΡΤ1 Luzhniki Stadium, Μόσχα)
Κυριακή 17/6 21:00: Βραζιλία – Ελβετία (ΕΡΤ1 Rostov Arena, Ροστόβ)
Δευτέρα 18/6 15:00: Σουηδία – Νότια Κορέα (ΕΡΤ1 Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι Νόβγκοροντ)
Δευτέρα 18/6 18:00: Βέλγιο – Παναμάς (ΕΡΤ1 Fisht Stadium, Σότσι)
Δευτέρα 18/6 21:00: Τυνησία – Αγγλία (ΕΡΤ1 Volgograd Arena, Βόλγογκραντ)
Τρίτη 19/6 15:00: Κολομβία – Ιαπωνία (ΕΡΤ1 Mordovia Arena, Σαράνσκ)
Τρίτη 19/6 18:00: Πολωνία – Σενεγάλη (ΕΡΤ1 Spartak Stadium, Μόσχα)
Τρίτη 19/6 21:00: Ρωσία – Αίγυπτος (ΕΡΤ1 Saint Petersburg Stadium, Αγία Πετρούπολη)

WorldCupGroupStage

Τετάρτη 20/6 15:00: Πορτογαλία – Μαρόκο (ΕΡΤ1 Luzhniki Stadium, Μόσχα)
Τετάρτη 20/6 18:00: Ουρουγουάη – Σ. Αραβία (ΕΡΤ1 Rostov Arena, Ροστόβ)
Τετάρτη 20/6 21:00: Ιράν – Ισπανία (ΕΡΤ1 Kazan Arena, Καζάν)
Πέμπτη 21/6 15:00: Δανία – Αυστραλία (ΕΡΤ1 Samara Arena, Σαμάρα)
Πέμπτη 21/6 18:00: Γαλλία – Περού (ΕΡΤ1 Ekaterinburg Arena, Εκατερίνμπουργκ)
Πέμπτη 21/6 21:00: Αργεντινή – Κροατία (ΕΡΤ1 Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι Νόβγκοροντ)
Παρασκευή 22/6 15:00: Βραζιλία – Κόστα Ρίκα (ΕΡΤ1 Saint Petersburg Stadium, Αγία Πετρούπολη)
Παρασκευή 22/6 18:00: Νιγηρία – Ισλανδία (ΕΡΤ1 Volgograd Arena, Βόλγογκραντ)
Παρασκευή 22/6 21:00: Σερβία – Ελβετία (ΕΡΤ1 Kaliningrad Stadium, Καλίνινγκραντ)
Σάββατο 23/6 15:00: Βέλγιο – Τυνησία (ΕΡΤ1 Spartak Stadium, Μόσχα)
Σάββατο 23/6 18:00: Νότια Κορέα – Μεξικό (ΕΡΤ1 Rostov Arena, Ροστόβ)
Σάββατο 23/6 21:00: Γερμανία – Σουηδία (ΕΡΤ1 Fisht Stadium, Σότσι)
Κυριακή 24/6 15:00: Αγγλία – Παναμάς (ΕΡΤ1 Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι Νόβγκοροντ)
Κυριακή 24/6 18:00: Ιαπωνία – Σενεγάλη (ΕΡΤ1 Ekaterinburg Arena, Εκατερίνμπουργκ)
Κυριακή 24/6 21:00: Πολωνία – Κολομβία (ΕΡΤ1 Kazan Arena, Καζάν)
Δευτέρα 25/6 17:00: Ουρουγουάη – Ρωσία (ΕΡΤ1 Samara Arena, Σαμάρα)
Δευτέρα 25/6 17:00: Σ. Αραβία – Αίγυπτος (ΕΡΤ2 Volgograd Arena, Βόλγογκραντ)
Δευτέρα 25/6 21:00: Ισπανία – Μαρόκο (ΕΡΤ1 Mordovia Arena, Σαράνσκ)
Δευτέρα 25/6 21:00: Ιράν – Πορτογαλία (ΕΡΤ2 Kaliningrad Stadium, Καλίνινγκραντ)
Τρίτη 26/6 17:00: Δανία – Γαλλία (ΕΡΤ1 Luzhniki Stadium, Μόσχα)
Τρίτη 26/6 17:00: Αυστραλία – Περού (ΕΡΤ2 Fisht Stadium, Σότσι)
Τρίτη 26/6 21:00: Νιγηρία – Αργεντινή (ΕΡΤ1 Saint Petersburg Stadium, Αγία Πετρούπολη)
Τρίτη 26/6 21:00: Ισλανδία – Κροατία (ΕΡΤ2 Rostov Arena, Ροστόβ)

Διαβάστε ΕΔΩ όλα τα νέα του Μουντιάλ

Τετάρτη 27/6 17:00: Νότια Κορέα – Γερμανία (ΕΡΤ1 Ekaterinburg Arena, Εκατερίνμπουργκ)
Τετάρτη 27/6 17:00: Μεξικό – Σουηδία (ΕΡΤ2 Kazan Arena, Καζάν)
Τετάρτη 27/6 21:00: Σερβία – Βραζιλία (ΕΡΤ1 Spartak Stadium, Μόσχα)
Τετάρτη 27/6 21:00: Ελβετία – Κόστα Ρίκα (ΕΡΤ2 Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι Νόβγκοροντ)
Πέμπτη 28/6 17:00: Σενεγάλη – Κολομβία (ΕΡΤ1 Samara Arena, Σαμάρα)
Πέμπτη 28/6 17:00: Ιαπωνία – Πολωνία (ΕΡΤ2 Volgograd Arena, Βολγκογκράντ)
Πέμπτη 28/6 21:00: Αγγλία – Βέλγιο (ΕΡΤ1 Kaliningrad Stadium, Καλίνινγκραντ)
Πέμπτη 28/6 21:00: Παναμάς – Τυνησία (ΕΡΤ2 Mordovia Arena, Σαράνσκ)

WorldCupBracket

Φάση των «16»

Σάββατο 30/6 17:00: Φάση των «16» (ΕΡΤ1 Kazan Arena, Καζάν)
Σάββατο 30/6 21:00: Φάση των «16» (ΕΡΤ1 Fisht Stadium, Σότσι)
Κυριακή 1/7 17:00: Φάση των «16» (ΕΡΤ1 Luzhniki Stadium, Μόσχα
Κυριακή 1/7 21:00: Φάση των «16» (ΕΡΤ1 Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι Νόβγκοροντ)
Δευτέρα 2/7 17:00: Φάση των «16» (ΕΡΤ1 Samara Arena, Σαμάρα)
Δευτέρα 2/7 21:00: Φάση των «16» (ΕΡΤ1 Rostov Arena, Ροστόβ)
Τρίτη 3/7 17:00: Φάση των «16» (ΕΡΤ1 Saint Petersburg Stadium, Αγία Πετρούπολη)
Τρίτη 3/7 21:00: Φάση των «16» (ΕΡΤ1 Spartak Stadium, Μόσχα)

Προημιτελικά

Παρασκευή 6/7 17:00: Προημιτελικός (ΕΡΤ1 Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι Νόβγκοροντ)
Παρασκευή 6/7 21:00: Προημιτελικός (ΕΡΤ1 Kazan Arena, Καζάν)
Σάββατο 7/7 17:00: Προημιτελικός (ΕΡΤ1 Samara Arena, Σαμάρα)
Σάββατο 7/7 21:00: Προημιτελικός (ΕΡΤ1 Fisht Stadium, Σότσι)

Ημιτελικά

Τρίτη 10/7 21:00: Ημιτελικός (ΕΡΤ1 Saint Petersburg Stadium, Αγία Πετρούπολη)
Τετάρτη 11/7 21:00: Ημιτελικός (ΕΡΤ1 Luzhniki Stadium, Μόσχα)

Μικρός τελικός

Σάββατο 14/7 17:00: Μικρός τελικός (ΕΡΤ1 Saint Petersburg Stadium, Αγία Πετρούπολη

Τελικός

Κυριακή 15/7 18:00: Τελικός (ΕΡΤ1 Luzhniki Stadium, Μόσχα)

Διαβάστε ακόμα:

Το πρόγραμμα της ημέρας (16/6)

Αδιανόητο σπριντ από Κριστιάνο Ρονάλντο! (video)

«Καμπανάκι» Στέιτ Ντιπάρτμεντ για τρομοκρατική επίθεση

ΑΕΛ: Πενταπλό… χτύπημα Κούγια για το ματς στην Τούμπα
ΑΕΛ: Πενταπλό… χτύπημα Κούγια για το ματς στην Τούμπα
Ζαλγκίρις: Πήρε το ντέρμπι με… φόρα από τον Ολυμπιακό!
Ζαλγκίρις: Πήρε το ντέρμπι με… φόρα από τον Ολυμπιακό!
Απόλλων Σμύρνης: Χωρίς τρεις στο Αγρίνιο
Απόλλων Σμύρνης: Χωρίς τρεις στο Αγρίνιο
Super League: Η βαθμολογία μετά από τα ματς της Κυριακής (9/12)
Super League: Η βαθμολογία μετά από τα ματς της Κυριακής (9/12)


Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies