O Kέιν «μίλησε» στο τέλος και λύτρωσε την Αγγλία

Ο Χάρι Κέιν έσωσε την παρτίδα για την Αγγλία καθώς διαμόρφωσε το τελικό 2-2 με τη Σκωτία στο 93'.

Ένα από τα ωραιότερα ματς, με βάση την εξέλιξή του, στην ιστορία των προκριματικών του παγκοσμίου κυπέλλου, αλλά και των μεταξύ τους αναμετρήσεων σε επίσημο επίπεδο, έγινε στο «Χάμπντεν Παρκ» της Γλασκόβης, όπου Σκωτία και Αγγλία αναδείχθηκαν ισόπαλες, 2-2.

Μέχρι το 86΄ η ομάδα του Γκόρντον Στράχαν βρισκόταν πίσω στο σκορ (0-1) στο μεγάλο ντέρμπι του 6ου ομίλου, ωστόσο, μέσα σε τρία λεπτά με ισάριθμα φάουλ του Λι Γκρίφιθς πήρε το προβάδισμα με 2-1 και όλα έδειχναν ότι θα έπαιρνε τη μεγάλη νίκη. Στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, όμως, ο Χάρι Κέιν διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα, με το οποίο τα «Τρία Λιοντάρια» διατήρησαν το απόλυτο προβάδισμα για την πρόκριση στους τελικούς του Μουντιάλ 2018.

Η Αγγλία, παράλληλα, παραμένει αήττητη από την έναρξη των προκριματικών (4 νίκες, 2 ισοπαλία), ενώ με το βαθμό οι Σκωτσέζοι εξακολουθούν να ελπίζουν στην κατάκτηση της 2ης θέσης.

NBA: «Έσπασαν» το Μιλγουόκι οι Πέισερς - Διέλυσαν τους Μπακς και έκαναν το 1-1
ΑΕΚ: Ανοίγει τις πύλες του το Μουσείο Ιστορίας | Τα ωράρια λειτουργίας κι οι τιμές των εισιτηρίων
Πόλο: Διπλή πρόκριση για τον Υδραϊκό
Ρέντη: Διάλογος-σοκ ανήλικων συλληφθέντων - Καμαρώνει που τον περιμένουν στις φυλακές Αυλώνα!