Παγκόσμιο Κύπελλο Ποδοσφαίρου 2014 – Τελικός: Η μεγάλη ευκαιρία του Παλάσιο (video)

Ο Αργεντινός έχασε μοναδικό τετ α τετ με τον Νόιερ στέλνοντας την μπάλα άουτ στο 7ο λεπτό της παράτασης

Με τον τελικό του Παγκοσμίου Κυπέλλου Ποδοσφαίρου 2014 να βρίσκεται στον έξτρα χρόνο της παράτασης, κάθε φάση, κάθε ευκαιρία μπορεί και να έκρινε τον τίτλο της καλύτερης ομάδας του κόσμου ανάμεσα στην Αργεντινή και τη Γερμανία. Όλα έδειχναν πως θα κρίνονταν στις λεπτομέρειες και κάθε χαμένη φάση μπορούσε να αποβεί μοιραία για καθεμία από τις δυο ομάδες. Έτσι, στο 97’ ο Παλάσιο έχασε μεγάλη ευκαιρία να βάλει την Αργεντινή μπροστά στο σκορ και να της δώσει σαφές προβάδισμα για την κατάκτηση του βαρύτιμου τροπαίου. Όμως όταν βρέθηκε απέναντι από τον Νόιερ θέλησε να περάσει την μπάλα από πάνω του, στέλνοντάς την άουτ με το 0-0 να διατηρείται, πριν «χτυπήσει» στο 113’ ο Γκέτσε.

Δείτε την μεγάλη ευκαιρία που έχασε ο Αργεντινός:

Παναθηναϊκός AKTOR: Προπονήθηκε στη Stark Arena
Super League 2: Η Athens Kallithea είναι με το… ένα πόδι στη «μεγάλη» κατηγορία
Τελικός Κυπέλλου Ελλάδας: Επίσημο! Στις 25 Μαΐου στο Πανθεσσαλικό το Παναθηναϊκός – Άρης