Παγκόσμιο Κύπελλο 2014: Διπλό πρόβλημα για Γερμανία

Πύρρειος αποδείχθηκε η εντυπωσιακή νίκη της Γερμανίας στην πρεμιέρα της στο φετινό Μουντιάλ, απέναντι στην Πορτογαλία.

Τα «πάντσερ» έκαναν φύλλο και φτερό τους Ίβηρες επικρατώντας με το ευρύ 4-0, στην πρεμιέρα τους στον 7ο Όμιλο, αλλά είδαν δύο παίκτες τους να αποχωρούν τραυματίες. Συγκεκριμένα, ο Ζερόμ Μπόατενγκ και ο Ματς Χιούμελς παραπονέθηκαν για ενοχλήσεις και δεν συμμετείχαν στο χθεσινό (17/06) ξεμούδιασμα με την υπόλοιπη ομάδα, ενόψει του δεύτερου αγώνα με αντίπαλο την Γκάνα ο οποίος είναι προγραμματισμένος για το Σάββατο (21/06/ 22.00) στο Καστελάο.

Αμφότεροι υποβλήθηκαν σε ιατρικές εξετάσεις σε κλινική του Σαλβαδόρ, με τα αποτελέσματά τους να μην είναι ιδιαίτερα ευχάριστα. Ο 25άχρονος αμυντικός της Μπάγερν Μονάχου υπέστη μερική ρήξη στον αντίχειρα και θα επανέλθει στις υποχρεώσεις του με νάρθηκα, ενώ ο Χιούμελς υποφέρει από αιμάτωμα στο μηρό. Ο Μπόατενγκ το πιθανότερο είναι πως θα αγωνιστεί κόντρα στους Αφρικανούς, αντίθετα με τον αμυντικό της Μπορούσια Ντόρτμουντ τον οποίο ο ομοσπονδιακός τεχνικός, Γιοακίμ Λεβ, αναμένεται να προφυλάξει, φοβούμενος τυχόν υποτροπή.

Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Τα highlights του «ερυθρόλευκου» θριάμβου στο Conference League
Conference League: Η Φιορεντίνα πήρε προβάδισμα για την «OPAP Arena» με γκολ στο 91ο λεπτό
Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας, κορυφαίος πασέρ στα play offs - Συγκίνηση για τον Πάρη
Παναθηναϊκός AKTOR: Αφιέρωσε τη νίκη στον Πάρη ο Αταμάν - «Στο 5ο ματς το ΟΑΚΑ θα είναι φωτιά»