Football League: Χορταστική νίκη για Ολυμπιακό Βόλου

Ο Ολυμπιακός Βόλου επικράτησε 4-2 του Θεσπρωτού.

Θεαματικό ήταν το παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία της 16ης αγωνιστικής της Football League, καθώς ο Ολυμπιακός Βόλου νίκησε 4-2 τον Θεσπρωτό.

Ο Μπίκας άνοιξε το σκορ στο 16’ για την ομάδα της Ηγουμενίτσας, αλλά στο 32’ ο Τσαγκαλίδης ισοφάρισε με σουτ σε 1-1. Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου ο Τσαγκαλίδης και πάλι πέτυχε το 2-1. Στο 48’ ο Βασιλειάδης σκόραρε για το 3-1 του Ολυμπιακού Βόλου.

Στο 87’ ο Φιλίποβιτς είχε δοκάρι για τους γηπεδούχους, αλλά στο 90+1’ ο Πέντσας σκόραρε, μειώνοντας σε 3-2 για τον Θεσπρωτό. Οι «ερυθρόλευκοι» δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη και ο Φιλίποβιτς στο 90+4’ πέτυχε το 4-2.

Παναθηναϊκός AKTOR: Ο σχολιαστής της EuroLeague αποθεώνει το ΟΑΚΑ - «Έτρεμα από αδρεναλίνη»
ΠΑΟΚ - ΑΕΚ: Δείπνο συσπείρωσης από τον Λουτσέσκου πριν το μεγάλο ντέρμπι τίτλου
NBA: Πάσχει από παράλυση Bell ο Τζοέλ Εμπίντ