Σπάρτη: Διακόπηκε το φιλικό με την Δόξα Κατωκοπιάς!

To πρώτο επίσημο φιλικό της Σπάρτης στη Κύπρο με την Δόξα Κατωκοπιάς διακόπηκε οριστικά πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

Δεν ολοκληρώθηκε ποτέ η φιλική αναμέτρηση της Σπάρτης με την Δόξα Κατωκοπιάς καθώς διακόπηκε πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου, λόγω αποχώρησης των Λακώνων από το γήπεδο. Η ομάδα της Σπάρτης απέδωσε την αποχώρησή της και τη διακοπή του φιλικού ματς στα σκληρά μαρκαρίσματα των Κυπρίων. Σύμφωνα με το 24sports.com.cy το σκορ μέχρι το 32’ ήταν 4-0 για τη προσφυγική ομάδα, ενώ στο 2’ άνοιξε το σκορ ο Ζαν Φερνάντες και ο Σαντίκ πέτυχε χατ τρικ 11’, 18’ και 25’.

Η Σπάρτη, με τη σειρά της ενημέρωσε ότι: «Διακόπηκε το φιλικό της Σπάρτης με τη Δόξα Κατωτοπιάς μετά από έντονες αψιμαχίες μεταξύ των ποδοσφαιριστών των δυο ομάδων στο 35 λεπτό της αναμέτρησης. Η συμπεριφορά ορισμένων παικτών των γηπεδούχων και τα σκληρά μαρκαρίσματα των αντιπάλων ήταν η αιτία για να διακοπεί ο αγώνας για να μην έχουμε σοβαρές απώλειες».

Άρσεναλ: Επικό fail οπαδών της - Πήγαν σε ξενοδοχείο να ενοχλήσουν τη Σίτι αλλά έλειπε η αποστολή
Τελικός Conference League, Ολυμπιακός – Φιορεντίνα: «Αν σκοράρω δεν θα πανηγυρίσω», είπε ο Γιόβετιτς
Ολυμπιακός - Φιορεντίνα: Δρακόντια μέτρα στην OPAP Arena - Πώς θα μετακινηθούν οι φίλαθλοι
Conference League: Φιλαδέλφεια «ώρα μηδέν» - Europol, ΕΥΠ, ΕΛΑΣ, ISIS και... Ολυμπιακός