Αταλάντα-Ολυμπιακός: Απίστευτη ανατροπή με Τζιμσίτι σε δύο λεπτά (photos+videos)

Αταλάντα-Ολυμπιακός: Οι Ιταλοί έφεραν τούμπα το ματς μέσα σε δύο λεπτά.

Αταλάντα-Ολυμπιακός. Απίστευτη καθίζηση των «ερυθρόλευκων» στο δεύτερο ημίχρονο, με τους «μπεργκαμάσκι» να φτάνουν την ανατροπή μέσα σε ελάχιστα λεπτά, με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Μπεράτ Τζιμσίτι.

Η ομάδα του Τζιάν Πιέρο Γκασπερίνι μπήκε δυνατά στο δεύτερο ημίχρονο και αναζήτησε τους διαδρόμους προς την εστία του Τόμας Βατσλίκ με μεγαλύτερη πίεση. Οι Ιταλοί κέρδισαν συνεχόμενες στημένες φάσεις και σε δύο από αυτές, βρήκαν τα τέρματα που έφεραν την ανατροπή.

Αρχικά, στο 61ο λεπτό ο Μαλινόφσκι εκτέλεσε το κόρνερ, ο Τζιμσίτι πήρε την κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι και έφερε το ματς στα ίσια. Μάλιστα, πριν κοπάσουν οι πανηγυρισμοί, οι γηπεδούχοι βρήκαν και δεύτερο τέρμα, όταν από νέο κόρνερ, ο Αγκιμπού Καμαρά δεν μπόρεσε να διώξει και ο Τζιμσίτι με σουτ, μέσα σ’ έναν «όμιλο» ποδοσφαιριστών, έγραψε το 2-1

Δείτε τα δύο τέρματα των Ιταλών στο Αταλάντα-Ολυμπιακός.