Φενέρμπαχτσε: Με γκολ στο 90+4΄πήρε το ντέρμπι με Γαλατασαράι και ετοιμάζεται για Ολυμπιακό

Με δράστη τον Μιγκέλ Κρέσπο στο 90+4΄η Φενέρμπαχτσε επικράτησε 2-1 εκτός έδρας της Γαλατασαράι και πλέον προετοιμάζεται για τον αγώνα της Πέμπτης για το Europa League κόντρα στον Ολυμπιακό στο Φάληρο

Σπουδαία εκτός έδρας νίκη επί της «μισητής» αντιπάλου Γαλατασαράι, σημείωσε η Φενέρμπαχτσε για την 13η αγωνιστική του τουρκικού πρωταθλήματος.

Η αντίπαλος του Ολυμπιακού στον 4ο όμιλο του Europa League, βρέθηκε να χάνει με τέρμα του Ακτούρκογλου στο 16΄ αλλά κατάφερε στο τέλος να πάρει τους τρεις βαθμούς της νίκης χάρη σε τέρματα των Οζίλ (31΄) και Κρέσπο στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Με τη Φενέρ, που ολοκλήρωσε την αναμέτρηση με δέκα παίκτες μετά από δεύτερη κίτρινη του Τίσεραντ στο 83΄, δεν αγωνίστηκε ο Δημήτρης Πέλκας.

Ο Βίτορ Περέιρα χρησιμοποίησε τους εξής παίκτες: Οζέρ, Τίσεραντ, Νόβακ, Κιμ, Καντιόγλου, Γιαντάς (90΄ Αζίζ), Σοσα (71΄ Κρέσπο), Ζάιτς, Καβετσί (71΄ Οσάγι), Οζίλ (90΄ Ρόσι), Μπερίσα (90΄ Ντουρσούν).

Super League 2: Η Athens Kallithea είναι με το… ένα πόδι στη «μεγάλη» κατηγορία
Τελικός Κυπέλλου Ελλάδας: Επίσημο! Στις 25 Μαΐου στο Πανθεσσαλικό το Παναθηναϊκός – Άρης
Μαγνητική και αγωνία για Μπάλντγουιν
Elite Neon Cup 2024: Τα ταλέντα του… αύριο παίζουν μπάλα στα Σπάτα! – Πού θα δείτε το τουρνουά