Live Chat Φενέρμπαχτσε-Ολυμπιακός 0-3 (Τελικό)

Φενέρμπαχτσε-Ολυμπιακός: Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του αγώνα από το Live Chat του Onsports.

Κρίσιμη είναι η αναμέτρηση στο «Σουκρού Σαράτσογλου» της Κωνσταντινούπολης όπου η Φενέρμπαχτσε αντιμετωπίζει τον Ολυμπιακό. Οι δύο ομάδες αναμετρώνται στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής της φάσης των ομίλων του Europa League και θέλουν τη νίκη για διαφορετικούς λόγους.

Οι Πρωταθλητές Ελλάδας πηγαίνουν ως πρωτοπόροι στην Τουρκία. Το «συγκρότημα» του Πέδρο Μαρτίνς επιβλήθηκε 2-1 στην πρεμιέρα απέναντι στην Αντβέρπ στο «Γ. Καραϊσκάκης» και θέλει ένα θετικό αποτέλεσμα, ει δυνατόν τη νίκη, ούτως ώστε να παραμείνει επικεφαλής του γκρουπ.

Από την άλλη, τα «καναρίνια» προέρχονται από την ισοπαλία 1-1 κόντρα στην Άιντραχτ στην Φρανκφούρτη, με τον Δημήτρη Πέλκα να χάνει πέναλτι στις καθυστερήσεις για να δώσει το «τρίποντο» στην ομάδα του Βίτορ Περέιρα. Στην αναμέτρηση κόντρα στον Ολυμπιακό θέλει τη πρώτη νίκη στον όμιλο.

Παρακολουθήστε και σχολιάστε το Φενέρμπαχτσε-Ολυμπιακός στο Live Chat του Onsports…