Λέστερ-Σλάβια Πράγας 0-2: Έκανε την έκπληξη και προκρίθηκε

Η Σλάβια Πράγας ήταν ανώτερη και επικράτησε 2-0 εκτός έδρας της Λέστερ αφήνοντας της εκτός συνέχειας του Europa League

Στο 49ο λεπτό ο Μπροβόντ εκμεταλλεύτηκε μεγάλη ολιγωρία της άμυνας των Άγγλων σε γέμισμα που έγινε από αριστερά και προλαβαίνοντας την μπάλα που είχε μείνει απροστάτευτη, σκόραρε και βοήθησε τους Τσέχους να εξασφαλίσουν το εισιτήριο για την επόμενη φάση.

Οι «αλεπούδες» ήταν σε τόσο κακή βραδιά που από το ημίχρονο και μετά αδυνατούσαν να φτιάξουν φάσεις για γκολ, ειδικά μετά την ανάγκη που παρουσιάστηκε ν' αντιδράσουν στο γκολ που δέχθηκαν. Όλα τελείωσαν με το 2-0 από τον Ντίπο Σιμά στο 79' με εκπληκτικό δεξί σουτ από απόσταση.

Ο Γουόρνικ δικαιώνει Παναθηναϊκό και Αταμάν για τα σοβαρά διαιτητικά λάθη στο Game1 με τη Μακάμπι
Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε Παναθηναϊκός AKTOR - Μακάμπι και τη Μαρία Σάκκαρη
Με... Super Χίροου το Μαϊάμι «λύγισε» τους Σέλτικς κι έκανε το break στη Βοστώνη
Παναθηναϊκός AKTOR – Μακάμπι Τελ Αβίβ: «Τελικός» για την ισοφάριση στο ΟΑΚΑ - Η ώρα και το κανάλι