Γρανάδα-Νάπολι 2-0: Την έριξε στο «καναβάτσο» (videos)

Η Γρανάδα επικράτησε 2-0 της Νάπολι και έκανε μεγάλο βήμα για πρόκριση στους 16 του Europa League

Πολύ μεγάλο βήμα πρόκρισης έκανε η Γρανάδα μετά το 2-0 επί της Νάπολι. Οι Ισπανοί εκμεταλλεύτηκαν τις απουσίες της Νάπολι κυρίως στην άμυνα (έλειπαν οι Κουλιμπαλί και Μανωλάς) και πήραν τη νίκη.

Συγκεκριμένα η αρχή έγινε στο 19ο λεπτό της συνάντησης. Ο Κένεντι έκανε μια ωραία σέντρα στην περιοχή του Μέρετ, με τον Ερέρα να πετάγεται και με κεφαλιά να ανοίγει το σκορ.

Πριν προλάβει καλά καλά η Νάπολι να αντιληφθεί τι συνέβη, δέχτηκε και δεύτερο γκολ. Δυο λεπτά αργότερα ήταν η σειρά του Κένεντι από δημιουργός να γίνει εκτελεστής. Ο αριστερός εξτρέμ της Γρανάδα βρήκε κενό χώρο και διπλασίασε τα γκολ της ομάδας του.

ΝΒΑ: Το Κλίβελαντ προκρίθηκε στα ημιτελικά