Europa League: Προβάδισμα πρόκρισης για Γρανάδα, 2-1 την Ομόνοια (photos)

Europa League: Σημαντικό… άλμα για την κορυφή στον 5ο όμιλο και την πρόκριση στην επόμενη φάση πήρε η Γρανάδα που επικράτησε 2-1 της Ομόνοιας στην Ισπανία.

Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που μπήκαν πιο δυνατά στην αναμέτρηση και μόλις στο 8ο λεπτό, ο Σουάρεθ άνοιξε το σκορ. Μάλιστα, με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, ο Σολδάδο σημάδεψε το δοκάρι της εστίας των Κυπρίων, οι οποίοι έφεραν το ματς στα ίσια (1-1) με τον Ασαντέ στο 60’.

Ωστόσο, οι Ισπανοί κατάφεραν να φτάσουν στη νίκη, χάρις στην κεφαλιά του Σόρο στο 73’ ο οποίος εκμεταλλεύτηκε με τον καλύτερο τρόπο την επέμβαση του Φαμπιάνο σε σουτ του Ματσίς.

Γρανάδα: Σίλβα, Πέρεθ (66' Φουλκιέρ), Ντουάρτε, Βαγέχο, Νέβα, Μίγια, Ερέρα, Σολδάδο (78' Μολίνα), Γκοναλόν (66' Ματσίτς), Σόρο (78' Πουέρτας), Σουάρεθ (78' Μπράις).

Ομόνοια: Φαμπιάνο, Λανγκ, Λούφτνερ, Κίκο (59' Λέτσιακς), Χούμποτσαν, Μαυρίας, Σέχου (59' Γκόμεθ), Κούσουλος, Τζιωνής (59' Τιάγκο), Μποτεάκ (36' Ασαντέ), Κακουλλής (74' Σενέ).

Ολυμπιακός - Άστον Βίλα: Με 1.600 φιλάθλους οι Άγγλοι στο «Γ. Καραϊκάκης»
Μπαρτσελόνα – Ολυμπιακός 75-77: Ξεκίνημα με «break» οι «ερυθρόλευκοι» | «Διπλό» και για τη Φενέρ