ΠΑΟΚ - Αϊντχόφεν 4-1: Έτσι έκανε την ανατροπή στην Τούμπα (photos+video)

ΠΑΟΚ - Αϊντχόφεν: Μεγάλη εμφάνιση από τον «Δικέφαλο» κόντρα στην PSV.

Η ομάδα του Πάμπλο Γκαρσία δεν μπήκε καθόλου καλά στην αναμέτρηση. Οι Ολλανδοί είχαν την πρωτοβουλία των κινήσεων στο πρώτο μέρος και με το πέναλτι στο Ζάχαβι στο 20ο λεπτό, άνοιξαν το σκορ.

Ωστόσο, στο δεύτερο μέρος, οι παίκτες του «Δικέφαλου» βρήκαν τα ψυχικά αποθέματα και έφτασαν σε μία επική ανατροπή. Στο 47’ ο Σβαμπ έφερε το ματς στα ίσια και στο 56’ ο Ζίβκοβιτς διαμόρφωσε το 2-1.

Μάλιστα, δύο λεπτά αργότερα ο Τζόλης σημείωσε μία εξαιρετική γκολάρα για το 3-1 και ο Ζίβκοβιτς με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο 66’ «έγραψε» το τελικό 4-1 για την ομάδα της Μακεδονίας.