ΠΑΟΚ - Αϊντχόφεν: Έκανε την «ασπρόμαυρη» ανατροπή ο Ζίβκοβιτς (photos+video)

ΠΑΟΚ - Αϊντχόφεν: Τούμπα έφερε το ματς ο «Δικέφαλος» μέσα σε πέντε λεπτά.

Τρομερή είναι η εμφάνιση που πραγματοποιεί στα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου ο ΠΑΟΚ, καθώς μέσα σε πέντε λεπτά, οι Θεσσαλονικείς κατάφεραν να ανατρέψουν το προβάδισμα που είχε η PSV από το πρώτο ημίχρονο.

Αρχικά, στο 47’ ο Σβαμπ με το… μυτάκι κατάφερε να φέρει το ματς στα ίσια (1-1) και πέντε λεπτά αργότερα, ο Ζίβκοβιτς έφερε… τούμπα τον αγώνα, δίνοντας προβάδισμα στον ΠΑΟΚ. Συγκεκριμένα, ο Σβιντέρφσκι ήταν αυτός που πίεσε, έκλεψε την μπάλα έξω από την περιοχή των Ολλανδών και ξεκίνησε την κίνηση.

Την κατάλληλη στιγμή είδε την κίνηση του Σβαμπ από τον άξονα, του έκανε την πάσα, αυτός με την μία βρήκε τον Ζίβκοβιτς με τον τελευταίο να κάνει μία προσποίηση και να σουτάρει δυνατά, γράφοντας το 2-1 για τον «Δικέφαλο».

Δείτε το γκολ…

Ολυμπιακός, Μεντιλίμπαρ: «Εδώ που έχουμε φτάσει θέλουμε τον τελικό» (vid)
Ολυμπιακός: Η πρόκριση στα ημιτελικά του Conference League φέρνει αναβολή στη Super League
Conference League, Φενέρμπαχτσε - Ολυμπιακός: Οι τρεις μεγάλες επεμβάσεις του Τζολάκη στα πέναλτι
Ολυμπιακός, Βαγγέλης Μαρινάκης: «Μας αρέσει ο ανήφορος - Συνεχίζουμε να ονειρευόμαστε»