Europa League - 2ος Όμιλος: Ξέσπασε και νίκησε η Άρσεναλ, πήρε το ντέρμπι η Μόλντε (videos)

Europa League: Τη νίκη με 3-0 κόντρα στην Νταντάλκ εντός έδρας πήρε η Άρσεναλ - Η Μόλντε μεγάλη νικήτρια (1-0) στο ντέρμπι με την Ραπίντ Βιέννης

Η Νταντάλκ περιόρισε στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης τους παίκτες της Άρσεναλ όμως ένα ξέσπασμα με τους Ενκετία στο 42ο λεπτό της αναμέτρησης και του Ουίλοκ δύο λεπτά αργότερα έκανε το 2-0 για τους «κανονιέρηδες».

Η Άρσεναλ μπήκε εξαιρετικά στο δεύτερο μέρος και με δράστη τον Πέπε έκανε το 3-0 φτάνοντας σε μια εύκολη νίκη και έκανε το 2/2 μετά τη νίκη κόντρα στην Ραπίντ Βιέννης στην πρεμιέρα των ομίλων.

Στο «Άκερ Στάντιον», η Μόλντε επέβαλε το ρυθμό της κι έφτασε σε ένα σπουδαίο τρίποντο (1-0) επί της Ραπίντ Βιέννης, διπλασιάζοντας έτσι τις νίκες της στο γκρουπ. Παράλληλα, συνέχισε την παράδοση που τη θέλει να μην χάνει εντός έδρας σε ευρωπαϊκό ματς από το 2015 (9-3-0)!

Οι Νορβηγοί ήταν ανώτεροι και πιο απειλητικοί στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα, όμως λυτρώθηκαν στο 65’ με τον Ομοϊγουάνφο και στη συνέχεια έκαναν εξαιρετική διαχείριση.

Παναθηναϊκός ΑΚΤΟΡ: Οι διαιτητές του Game 2 με τη Μακάμπι
Νέο σκάνδαλο στην Premier League: Συνελήφθησαν δύο παίκτες για βιασμό και σεξουαλική επίθεση
Super League: Ντέρμπι κορυφής ΑΕΚ - Παναθηναϊκός | Επικίνδυνοι έξοδοι για ΠΑΟΚ, Ολυμπιακό