Ζόρια - Μπράγκα 1-2: Αλώβητοι το 2/2 οι Πορτογάλοι (videos)

Europa League: Μια ακόμα νίκη για την Μπράγκα που επικράτησε 2-1 εκτός έδρας της Ζόρια για την 2η αγωνιστική του ομίλου όπου βρίσκεται και η ΑΕΚ

Η αντίπαλος της ΑΕΚ στον 7ο όμιλο, Μπράγκα, δεν είχε πρόβλημα στην Ουκρανία και σκοράροντας δύο γκολ στο πρώτο τέταρτο νίκησε τη Ζόρια Λουχάνσκ με 2-1 και όπως η Λέστερ έκανε το «2Χ2».

Στην πρώτη φάση του ματς (4’) ο Παουλίνιο τελείωσε ιδανικά σέντρα του Εσγκάιο και έκανε το 0-1, ενώ στο 10ο λεπτό όλα τελείωσαν.

Οι Πορτογάλοι πίεσαν ψηλά κι έκλεψαν μία μπάλα, μετέφεραν με ταχύτητα την μπάλα στην αντίπαλη περιοχή και ο Νικολάς Γκαϊτάν με τρομερό αριστερό βολέ έκανε το 0-2 (10’) που δεν άλλαξε μέχρι το τέλος της αναμέτρησης.

Η Ζόρια δεν έβαλε ποτέ… ζόρια στην Μπράγκα, ωστόσο βρήκε το γκολ της τιμής στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων με μακρινό σουτ του Ιβανισένια, κάτι που δεν απέτρεψε την ήττα με 1-2.

Χάντμπολ: Η αποστολή της Εθνικής για την Ολλανδία
Γυναικεία βογγητά «πάγωσαν» τον Λούκα Ντόνσιτς (vid)