ΠΑΟΚ: Γκέλα μετά την Τούμπα η Ομόνοια (video)

Η Ομόνοια, η οποία πήρε ισοπαλία 1-1 από τον ΠΑΟΚ, κόλλησε στο 0-0 εντός έδρας με την Ένωση Παραλιμνίου.

Η Ομόνοια την περασμένη Πέμπτη πήρε ισοπαλία 1-1 στην Τούμπα από τον ΠΑΟΚ, αλλά σήμερα στο πρωτάθλημα γκέλαρε.

Η αντίπαλος του «Δικεφάλου» στο Europa League έφερε 0-0 εντός έδρας με την προτελευταία στη βαθμολογία, Ένωση Νέων Παραλιμνίου και έχασε έδαφος, αφού έπειτα από επτά αγωνιστικές είναι τέταρτη, τέσσερις βαθμούς, πίσω από τον πρωτοπόρο Απόλλωνα Λεμεσού (αναφέρουμε τα αποτελέσματα και τη βαθμολογία παρακάτω).

Η Ομόνοια με αρκετές αλλαγές, σε σχέση με το ματς κόντρα στον ΠΑΟΚ, μπλόκαρε και στο πρώτο ημίχρονο, δεν είχε κάποια αξιόλογη φάση. Στο δεύτερο ημίχρονο μπήκε δυνατά και στο 51’ είχε δοκάρι με τον Κίκο.

Στο 82' ο Παπουλής κέρδισε πέναλτι σε ανατροπή από τον Πέτρου, αλλά ο γκολκίπερ της ΕΝΠ, απέκρουσε την εκτέλεση του Γκόμεθ!

Ομόνοια: Φαμπιάνο, Σεχού, Κίκο, Σενέ (59' Τζιωνής), Παναγιώτου, Κούσουλος, Μαυρίας, Τιάγκο (75' Γκόμεθ), Λοϊζου (59' Παπουλής), Κακουλλής, Ασαντέ.

ΕΝΠ: Πέτρου, Λουσέρο (93' Κοσμάς), Μπελόνε, Θεοδώρου, Ουντόζι (85' Βαν Άνχολτ), Μπαρμπόσα, Μαϊσουράντζε, Κυριάκου, Μπάλαζιτς, Φελίπε, Μπαλοτέλι (74' Μαρκόφσκι).

Νέα Σαλαμίνα          3

ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: «Νάτοι, νάτοι οι Πρωταθλητές» - Η ατμόσφαιρα στην «OPAP Arena» κι η αποθέωση
Παναθηναϊκός AKTOR - Μακάμπι: Εκτός Χουάντσο και Μπάλντγουιν
Volley League: Μία αγωνιστική κεκλεισμένων των θυρών στον Ολυμπιακό από τη ΔΕΑΒ