Μοιρασιά με Φράιμπουργκ και ετοιμάζεται για ΑΕΚ η Βόλφσμπουργκ (videos+photos)

Λίγες ημέρες πριν τον αγώνα με την ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ για τα προκριματικά του Europa League η Βόλφσμπουργκ πήρε την ισοπαλία (1-1) με την Φράιμπουργκ εκτός έδρας - Ανησυχούν για Ζοάο Βίκτορ οι «λύκοι»

Στο 1-1 με την Φράιμπουργκ εκτός έδρας για την Bundesliga έμεινε λίγες ημέρες πριν από το ματς με την ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ η Βόλφσμπουργκ, που όμως έχει να διαχειριστεί τον «πονοκέφαλο» με τον τραυματισμό του Ζοάο Βίκτορ, ο οποίος έγινε αναγκαστική αλλαγή στο 49ο λεπτό και «τρέχει» να προλάβει την αναμέτρηση με την «Ένωση».

Ο τεχνικός των «λύκων» Ολιβέρ Γκλάσνερ ξεκίνησε την αναμέτρηση με σχηματισμό 4-2-3-1 και τον Περβάν κάτω από τα δοκάρια, τους Κλάους, Γκιλαβογκί, Μπρουκς και Οτάβιο στην άμυνα, οι Άρνολντ και Γκέρχαρντ στο κέντρο, με τους Μπρεκάλο, Μαλί και Σάντος Σα πίσω από τον Γκίντσεκ που ήταν στην κορυφή της επίθεσης.

Η Φράιμπουργκ μπήκε καλύτερα στο ματς και άνοιξε το σκορ στο 11ο λεπτό με τον Πέτερσεν μετά απο εκτέλεση κόρνερ του Γκρίφο να πιάνει στον ύπνο την άμυνα της Βόλφσμπουργκ και με κεφαλιά από το πρώτο δοκάρι έκανε το 1-0. Όμως οι «λύκοι» βρήκαν τις λύσεις και στο 42ο λεπτό έκαναν το 1-1 με απεύθειας εκτέλεση φάουλ του Μπρεκάλο. Το δεύτερο μέρος δεν ξεκίνησε καλά για τους «λυκούς» καθώς έχασαν με τραυματισμό τον Ζοάο Βίκτορ, στο 49ο λεπτό, με τον παίκτη να είναι αμφίβολος για το ματς.

Η Βόλφσμπουργκ αλλά και η Φράιμπουργκ στη συνέχεια του ματς απέιλησαν τις δυο εστίες αλλά δεν κατάφεραν να αλλάξουν το σκορ και έτσι έμειναν στο 1-1.

Βόλφσμπουργκ: Περβάν, Κλάους, Γκιλαβογκί, Μπρούκς, Οτάβιο (77΄Ρουσιλόν), Άρνολντ (58΄Σλάγκερ), Γκέρχαρντ, Μπρεκάλο, Μαλί (59΄Μεχμέντι), Ζοάο Βίκτορ (49΄Στέφεν), Γκίντσεκ (77΄Βέγκχορστ).

Ιστιοπλοΐα: Πρόκριση στους Ολυμπιακούς Αγώνες για Κοκκαλάνη, Μαραμενίδη και αδέρφια Σπανάκη