Ένα… τέλειο ημίχρονο έφτασε στη Σεβίλλη, «σβηστά» η Λεβερκούζεν (videos)

Η Σεβίλλη ήταν εντυπωσιακή στα πρώτα 45 λεπτά και «καθάρισε» τη Ρόμα και περιμένει τον νικητή του ζευγαριού Γουλβς-Ολυμπιακός - Η Μπάγερ Λεβερκούζεν νίκησε για δεύτερη φορά τη Ρέιντζερς

Οι Ανδαλουσιανοί μπήκαν δυνατά και δεν άφησαν περιθώρια στην ιταλική ομάδα, στο νοκ άουτ ματς που διεξήχθη στο Ντούισμπουργκ! Η ισπανική ομάδα προηγήθηκε μετά από τρομερή ενέργεια του Ρεγκιλόν στο 22ο λεπτό, ενώ διπλασίασαν τα τέρματα τους λίγο πριν οι δύο ομάδες πάνε στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα.

Ο Οκάμπος έκανε τρομερή κούρσα από τα δεξιά και την κατάλληλη στιγμή έδωσε στον Ελ-Νεσιρί, ο οποίος έκανε το 2-0 στο 44ο λεπτό. Η Ρόμα προσπάθησε να αντιδράσει αλλά δεν βρήκε κάποιο γκολ, ενώ στις καθυστερήσεις αποβλήθηκε ο Μαντσίνι μετά τη χρήση VAR.

Η Σεβίλλη στον πρώτο αγώνα του Final-8 του Europa League θα αντιμετωπίσει τον νικητή του Γουλβς-Ολυμπιακός. Την πρόκριση για την τελική φάση πήρε κι η Μπάγερ Λεβερκούζεν.

Η γερμανική ομάδα μετά το 3-1 στη Σκωτία, νίκησε και στην έδρα της Ρέιντζερς, αυτή τη φορά με 1-0 και θα αντιμετωπίσει την Ίντερ στους «8». Το γκολ για τις «ασπιρίνες» σημείωσε ο Ντιαμπί στο 51ο λεπτό.

Οι αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας (24/04) - Πού θα δείτε ΑΕΚ-Παναθηναϊκός, Super League, Euroleague
Παναθηναϊκός AKTOR: Να το κάνει όπως το 2009