Europa League: Εύκολα η Άλκμααρ, γκολάρα o Χατζηδιάκος (video)

Με τον Παντελή Χατζηδιάκο να σκοράρει και στην Ευρώπη, η Αλκμααρ έκανε ένα ακόμη σημαντικό βήμα για την πρόκρισή της στην επόμενη φάση του Europa League.

Η ολλανδική ομάδα διέλυσε με 5-0 την Αστάνα στο Καζακστάν, υποχρεώνοντάς την στην 4η ήττα της σε ισάριθμα ματς του 12ου ομίλου.

Ο διεθνής κεντρικός αμυντικός βρήκε ξανά δίχτυα, μετά το τέρμα που σημείωσε στην Eredivisie. Ήταν και πάλι βασικός σε όλο το 90λεπτο με την φανέλα της AZ και στο 76ο λεπτό με σουτ έξω από την περιοχή ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 4-0.

Με τη δεύτερη νίκη της στο γκρουπ η Αλκμααρ έφτασε τους 8 βαθμούς και προσωρινά ανέβηκε στην κορυφή (η Γιουνάιτεντ με νίκη στο ματς που ακολουθεί με την Παρτιζάν θα έχει την ευκαιρία να επιστρέψει στην πρώτη θέση και ταυτόχρονα να κλειδώσει την πρόκριση στους «32» της διοργάνωσης).

ΑΕΚ: «Συμπεριφορές προβοκατόρων προκαλούν ανυπολόγιστη ζημιά στην ομάδα μας»
Euroleague, Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός 77-69: Έμεινε από ενέργεια και η Μπάρτσα έκανε το 1-1
Λίβερπουλ: Συμφωνία με Σλοτ, αυτός ο αντικαταστάτης του Κλοπ
Euroleague: Ισοφάρισε η Μονακό τη Φενέρμπαχτσε μετά από ντέρμπι