Νίκη στο φινάλε η Μόλντε πριν τον Άρη

Η Μόλντε επικράτησε 2-0 της Βίκινγκ.

Με νίκη επί της Βίκινγκ με 2-0 η Μόλντε περιμένει τον Άρη την Πέμπτη. Η αντίπαλος των «κίτρινων» στον τρίτο προκριματικό γύρο του Europa League νίκησε στη 17η αγωνιστικής του νορβηγικού πρωταθλήματος και είναι έτοιμη για τις ευρωπαϊκές της υποχρεώσεις.

Η Μόλντε διατηρήθηκε στην κορυφή του πρωταθλήματος, όντας στο +4 από τη δεύτερη Οντς. Στο παιχνίδι με τη Βίκινγκ δυσκολεύτηκε, αλλά τελικά πήρε τη νίκη με δύο γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο, από παίκτες που μπήκαν αλλαγή. Το 1-0 έγινε στο 82’ από τον Τζέιμς, ενώ τέσσερα λεπτά αργότερα ο Έικρεμ έγραψε το 2-0.

Η σύνθεση της Μόλντε: Κράνινξ, Χάραλντσαϊντ, Μπιόνμπακ, Γκάμπριελσεν, Χάουνγκεν, Έλινγκσεν, Σιόλσταντ (79’ Τζέιμς), Άουρσνες, Χέσταντ (59’ Έικρεμ), Κνούντζον, Όμο (67’ Μπολί).

Super League 2: Υποβιβάστηκε ο Ολυμπιακός Β’, κυνηγά θαύμα ο Παναθηναϊκός Β'
Παναθηναϊκός AKTOR: Ο κομβικός ρόλος του Εργκίν Αταμάν - Έκτο Final Four με τρίτη διαφορετική ομάδα
Μεντιλίμπαρ: «Όλα για να δώσουμε χαρά στον κόσμο»!