Χαμός στο Κραϊόβα – Χόνβεντ! Έπεσε αναίσθητος ο διαιτητής!

Επεισοδιακό το παιχνίδι Κραϊόβα – Χόνβεντ, από το οποίο θα προκύψει ο αντίπαλος της ΑΕΚ.

Απίστευτα πράγματα έγιναν στο Κραϊόβα – Χόνβεντ στη Ρουμανία, παιχνίδι από το οποίο θα προκύψει ο αντίπαλος της ΑΕΚ στον γ’ προκριματικό γύρο του Europa League. Το πρώτο παιχνίδι στην Ουγγαρία είχε λήξει χωρίς σκορ, ενώ στη ρεβάνς το 0-0 έστειλε τις δύο ομάδες στην παράταση.

Στο τελευταίο λεπτό της παράτασης υπήρξε σύρραξη των παικτών στον αγωνιστικό χώρο και από το πέταλο των γηπεδούχων έπεσε κροτίδα που έσκασε δίπλα στον διαιτητή, ενώ στη συνέχεια ένας αναπτήρας τον χτύπησε στο κεφάλι. Ο Βορειοϊρλανδός ρέφερι Άρνολντ Χάντερ ζαλίστηκε και σωριάστηκε στον αγωνιστικό χώρο και το ασθενοφόρο μπήκε στο γήπεδο.

Ο Χάντερ συνήλθε και ακολούθησαν διαβουλεύσεις με τους αξιωματούχους της UEFA, τους διαιτητές και τους προπονητές των δύο ομάδων, για την τύχη του αγώνα.