Τελικός Europa League: Τριπλό «χτύπημα» με Ζιρού, Πέδρο και Αζάρ η Τσέλσι! (videos)

Η Τσέλσι με δυο γρήγορα γκολ στο δεύτερο ημίχρονο, προηγείται 2-0 της Άρσεναλ και… αγκαλιάζει το τρόπαιο του Europa League!

Πολύ εντυπωσιακά μπήκε στο δεύτερο ημίχρονο του τελικού του Europa League η Τσέλσι! Οι «μπλε» κατάφεραν στο 49’ και στο 60’ να βρουν δίχτυα και να ρίξουν στο… καναβάτσο την Άρσεναλ ενώ το τρίτο γκολ στο 65' ήρθε να... τελειώσει ουσιαστικά τον τελικό!

Η αρχή έγινε μόλις στο 49’ με τον Ολιβιέ Ζιρού να «χτυπάει» κόντρα στην ομάδα με την οποία «έφτιαξε» την καριέρα του!

Στο 60’, ήταν η σειρά του Πέδρο με ένα διαγώνιο σουτ να νικήσει τον Τσεχ και να βάλει την Τσέλσι με δυο γκολ μπροστά στο σκορ!

Δεν πέρασαν πέντε λεπτά και η Τσέλσι κατάφερε να κερδίσει πέναλτι! Στο 65' ο Εντέν Αζάρ εκτέλεσε εύστοχα, και έτσι διαμόρφωσε το 3-0 για την ομάδα του Σάρι!

Παναθηναϊκός AKTOR-Μακάμπι Τελ Αβίβ: Στο «ηφαίστειο» του ΟΑΚΑ το Game 1 των playoffs - Το πρόγραμμα
Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός: Η στιγμή της προσωρινής διακοπής - Έπεσε μπουκάλι στο κεφάλι του Μπέλλου
Serie A: Πρωταθλήτρια η Ίντερ - Έκανε φιέστα στο επεισοδιακό ντέρμπι με τη Μίλαν
ΑΕΚ - Παναθηναϊκός: Με Λιβάι και Μάνταλο η Ένωση - Αμφίβολος ο Μπερνάρ για το Τριφύλλι