Γερμανία: Τη λύτρωσε ο Αλκάθερ

Με γκολ του Πάκο Αλκάθερ στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων η Ντόρτμουντ πήρε τη νίκη με 4-3 κόντρα στην Άουγκσμπουργκ

Με πρωταγωνιστές και σκόρερ δύο παίκκτες που ήρθαν από τον πάγκο στο Β΄ ημίχρονο, η Ντόρτμουντ κατάφερε να ανατρέψει δύο φορές το εις βάρος της σκορ και να επικρατήσει τελικά 4-3 της Άουγκσμπουργκ για την 7η ημέρα του γερμανικού πρωταθλήματος.

Ο Πάκο Αλκάθερ, ο οποίος μπήκε στον αγώνα στο 59΄, σημείωσε χατ τρικ (62΄, 80΄, 90΄) για την ομάδα του, που φιγουράρει στην κορυφή της Μπουντεσλίγκα, ενώ ο Γκέτσε, ο οποίος πέρασε αλλαγή στο 77΄, ήταν ο σκόρερ του 3ου τέρματος (84΄) των γηπεδούχων. Για την Άουγκσμπουργκ άνοιξε το σκορ (22΄) στον αγώνα ο Άλφρεντ Φινμπόγκασον, ο πρώην παίκτης του Ολυμπιακού, ενώ το 1-2 έκανε ο Μαξ στο (71΄) και ο Γκρέγκοριτς είχε ισοφαρίσει προσωρινά (87΄).