Europa League: Το πρόγραμμα της πρεμιέρας (14/9)

Europa League: Το πρόγραμμα της πρεμιέρας (14/9)

Στην… μάχη πέφτουν οι ομάδες που μετέχουν στην δεύτερη τη τάξει ευρωπαϊκή διασυλλογική διοργάνωση.

Οι 48 σύλλογοι που μετέχουν στην φάση των ομίλων του Europa League θα κάνουν… πρεμιέρα το απόγευμα και το βράδυ της Πέμπτης (14/9). Αναμφίβολα, η αναμέτρηση της ΑΕΚ κόντρα στην Πρωταθλήτρια Κροατίας, Ριέκα, είναι αυτή που ξεχωρίζει και συγκεντρώνει το μεγαλύτερο ελληνικό ενδιαφέρον, ενώ το πρόγραμμα περιλαμβάνει εξαιρετικές αναμετρήσεις.

Το ντέρμπι της πρεμιέρας θα γίνει στην Γερμανία. Για τον 10ο όμιλο, η Χέρτα Βερολίνου θα υποδεχθεί την Αθλέτικ Μπιλμπάο, η οποία στα play offs απέκλεισε τον Παναθηναϊκό. Παράλληλα, έντονο ενδιαφέρον παρουσιάζει και η «μάχη» της Άρσεναλ με την Κολονία για τον 8ο όμιλο της διοργάνωσης, ενώ ο Απόλλων Λεμεσού μετέχει στον 5ο και θα αντιμετωπίσει την Λιόν.

Συνοπτικά το πρόγραμμα της ημέρας (14/9):

Παναθηναϊκός: Έρχεται για υπογραφές ο Πιεμπονγκσάντ!
Παναθηναϊκός: Έρχεται για υπογραφές ο Πιεμπονγκσάντ!
ΠΑΟΚ: Αυτά θα ζητήσει για τον τελικό με την ΑΕΚ!
ΠΑΟΚ: Αυτά θα ζητήσει για τον τελικό με την ΑΕΚ!
Ολυμπιακός: Τέλος… ο Μιραλάς!
Ολυμπιακός: Τέλος… ο Μιραλάς!
Ρεάλ Μαδρίτης - Παναθηναϊκός Superfoods: Το πιο μεγάλο «break» είναι τώρα
Ρεάλ Μαδρίτης - Παναθηναϊκός Superfoods: Το πιο μεγάλο «break» είναι τώρα

1ος όμιλος (20:00)
Σλάβια Πράγας - Μακάμπι Τελ Αβίβ
Βιγιαρεάλ - Αστάνα

2ος όμιλος (20:00)
Γιούνγκ Μπόις - Παρτιζάν
Ντιναμό Κιέβου - Σκεντερμπέου

3ος όμιλος (20:00)
Μπασακσεχίρ - Λουντογκόρετς
Χόφενχαϊμ - Μπράγα

4ος όμιλος (20:00)
Ριέκα - ΑΕΚ
Αούστρια Βιέννης - Μίλαν

5ος όμιλος (20:00)
Απόλλων Λεμεσού - Λιόν
Αταλάντα - Έβερτον

6ος όμιλος (20:00)
Κοπεγχάγη - Λοκομοτίβ Μόσχας
Ζλιν - Σέριφ

7ος όμιλος (22:05)
Στεάουα - Πλζεν
Χάποελ Μπερ Σεβά - Λουγκάνο

8ος όμιλος (22:05)
Άρσεναλ - Κολονία
Ερυθρός Αστέρας - ΜΠΑΤΕ Μπορίσοφ

9ος όμιλος (22:05)
Βιτόρια - Σάλτσμπουργκ
Μαρσέιγ - Κόνιασπορ

10ος όμιλος (22:05)
Χέρτα - Αθλέτικ Μπιλμπάο
Ζόρια - Έστερσουντ

11ος όμιλος (22:05)
Φίτεσε - Λάτσιο
Ζούλτε Βάριγκεμ - Νις

12ος όμιλος (22:05)
Ρεάλ Σοσιεδάδ - Ρόζενμποργκ
Βαρντάρ - Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης


Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies
Με τη χρήση αυτού του ιστότοπου, αποδέχεστε τους Όρους Χρήσης