ΠΑΟΚ: Ο… έλεγχος των αντιπάλων στο Europa League

Μια νίκη (Φιορεντίνα), μια ισοπαλία (Ντιναμό Μινσκ) και μια ήττα (Γκινγκάμπ) περιελάμβαναν τα αποτελέσματα των ομάδων του ομίλου του «Δικεφάλου»

Ως είθισται μετά από κάθε αγωνιστική «ημέρα» οι ιθύνοντες του ΠΑΟΚ παρουσιάζουν τα αποτελέσματα των αντιπάλων του «Δικεφάλου» στο Europa League, στα εθνικά του πρωταθλήματα.

Αναλυτικά αναφέρεται: «Μπορεί στην Ελλάδα να υπήρξε… παύση αγωνιστικών, ωστόσο η Ευρώπη έπαιξε ποδόσφαιρο και το paokfc.gr σας παρουσιάζει αναλυτικά τι έκαναν οι αντίπαλοί μας στον όμιλο του Europa League.

Ναφτάν-Ντινάμο Μινσκ 1-1
Το γρήγορο γκολ του Τζα Τζετζέ στο 15ο λεπτό δεν ήταν αρκετό για την προσεχή μας αντίπαλο, που είχε έναν καταστροφικό Νοέμβρη σε επίπεδο αποτελεσμάτων. Ισοφαρίστηκε στο 45ο λεπτό και δεν μπόρεσε να αντιδράσει.
Η σύνθεσή της: Γκούτορ, Κάρποβιτς, Πολίτεβιτς, Βορόνκοφ, Βερετίλο, Σίμοβιτς (86′ Γιαρότσκι), Νίκολιτς, Ουντότζι, Τζα Τζετζέ, Αντάμοβιτς (54′ Ντιομαντέ), Στάσεβιτς

Γκινγκάμπ – Ρεν 0-1
Στη 19η θέση της Ligue 1 βρίσκεται πλέον η Γκινγκάμπ μετά και τη νέα της ήττα με 0-1 από τη Ρεν. Η αντίπαλός μας στην τελευταία αγωνιστική του ομίλου στο Europa League βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 36ο λεπτό και δεν κατάφερε να γυρίσει την κατάσταση.
Η σύνθεσή της: Λεσλ, Γιάκομπσεν, Κερμπρά, Σορμπόν, Ανγκουά, Ματίς, Πιε (64΄Ντιαλό), Μποβέ, Σανκαρέ (78′ Ζιρές), Μαντάν, Μαρβό

Βερόνα – Φιορεντίνα 1-2
Τη Βερόνα των Ταχτσίδη, Μόρα και Χριστοδουλόπουλου (οι δυο πρώτοι βασικοί, ο τρίτος μπήκε αλλαγή) αντιμετώπισε εκτός έδρας η Φιορεντίνα και κατάφερε να κερδίσει με 1-2. Τα γκολ των Βιόλα πέτυχαν οι Ροντρίγκεζ (16ο) και Κουαδράδο (62ο), ενώ προσωρινά είχε ισοφαρίσει ο Λόπεζ (39΄).
Η σύνθεσή της: Νέτο, Σάβιτς, Ροντρίγκεζ, Μπασάντα, Χοακίν (77΄Μπαμπακάρ), Φερναντέζ, Βαλέρο, Αλόνσο (63′ Βάργκας), Πιζάρο, Κουαδράδο, Γκόμεζ (82′ Κούρτιτς)».

Super League: Η πιο μεγάλη μάχη για τον τίτλο – Τι θέλουν ΑΕΚ, ΠΑΟΚ, Ολυμπιακός και Παναθηναϊκός
Οι αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας (04/05) - Με πλούσια δράση στην Ευρώπη
Τα πρωτοσέλιδα των αθλητικών εφημερίδων της ημέρας (04/05) - «Δέος» για τον Ολυμπιακό
Άννα Κορακάκη: Εκτός τελικού στο αεροβόλο πιστόλι στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Σκοποβολής