Παναθηναϊκός-Μίντιλαντ: Ευρωπαϊκό χατ-τρικ μετά από επτά χρόνια (videos)

Ο Μάρκους Μπεργκ από το πρώτο ημίχρονο του αγώνα του Παναθηναϊκού με τη Μίντιλαντ, έκανε χατ-τρικ, κάτι που είχε να συμβεί από το 2007!

Ο Σουηδός «μπόμπερ» του Παναθηναϊκού κατάφερε να κάνει χατ-τρικ στον αγώνα με τη Μίντιλαντ, από το πρώτο ημίχρονο, βοηθώντας το τριφύλλι να γυρίσει το παιχνίδι. Οι «πράσινοι» βρέθηκαν πίσω στο σκορ στο 13', αλλά ο Μπεργκ με γκολ στο 22', το 24' και το 45', έφερε τον Παναθηναϊκό στο 3-1 και έκανε το πρώτο χατ-τρικ ποδοσφαιριστή του «τριφυλλιού» σε ευρωπαϊκό αγώνα μετά από επτά χρόνια.

Ο τελευταίος πράσινος που είχε κάνει χατ-τρικ σε ευρωπαϊκό ματς, ήταν ο Δημήτρης Παπαδόπουλος στις 2 Οκτωβρίου 2007 και πάλι στη Λεωφόρο, σε παιχνίδι του Κυπέλλου UEFA απέναντι στην Αρτμέντια!

Τα γκολ του Παπαδόπουλου:

Οι πανηγυρισμοί στο τρίτο γκολ του Μπεργκ:

Τένις: Θρίαμβος της Σβιάτεκ στη Μαδρίτη - Λύγισε τη Σαμπαλένκα σε... μαραθώνιο τελικό!
Άστον Βίλα: Πιθανή η συμμετοχή Μαρτίνες και Τίλεμανς στη ρεβάνς με τον Ολυμπιακό