Euro 2020: Ξεμακραίνει η Δανία, 2-0 με Ντόλμπεργκ! (Video)

Euro 2020: Με εκπληκτικό γκολ του Ντόλμπεργκ λίγο πριν το τέλος του πρώτου μέρους η Δανία προηγείται 2-0 των Τσέχων!

Με το… καλησπέρα στο ματς ο Ντιλέϊνι άνοιξε το σκορ για τους Δανούς κόντρα στην Τσεχία (5’). To παιχνίδι κύλησε στο Μπακού και λίγο πριν συμπληρωθεί το πρώτο 45λεπτο, οι Σκανδιναβοί… χτύπησαν ξανά! Αυτή τη φορά με τον Κάσπερ Ντόλμπεργκ!

Ο στράικερ της Νις πέτυχε ένα εκπληκτικό τέρμα στο 43’, φτάνοντας τα 3 στη διοργάνωση. Η ομορφιά του γκολ είχε να κάνει με τον συνδυασμό. Ο Μέλε από αριστερά προσποιήθηκε και σέντραρε με το δεξί στην καρδιά της άμυνας της Τσεχίας. Ο Ντόλμπεργκ από το ύψος της μικρής περιοχής βρήκε την μπάλα πάνω στην κίνηση και.. τίναξε τα δίχτυα του Βάτσλικ!

Το 2-0 που είναι αποτέλεσμα ημιχρόνου, δίνει ξεκάθαρο προβάδισμα στους Δανούς. Δείτε το όμορφο γκολ του Ντόλμπεργκ:

Χάντμπολ: Η αποστολή της Εθνικής για την Ολλανδία
Γυναικεία βογγητά «πάγωσαν» τον Λούκα Ντόνσιτς (vid)