Euro 2020: Με το… καλησπέρα μπροστά οι Δανοί! (Video)

Euro 2020: Ο Ντιλέινι βάζει μπροστά στο σκορ τους Δανούς κόντρα στην Τσεχία με άπιαστη κεφαλιά!

Δεν πρόλαβαν καλά-καλά να περάσουν τα πρώτα αναγνωριστικά λεπτά στον προημιτελικό του Μπακού και η Δανία μπαίνει μπροστά στο σκορ! Οι Σκανδιναβοί εκμεταλλεύτηκαν την πρώτη τους στημένη φάση στο ματς και έκαναν το 1-0 μόλις στο 5ο λεπτό της αναμέτρησης.

Από κόρνερ η Δανία βρήκε την ευκαιρία να προηγηθεί. Ο Ντιλέινι… ξεχάστηκε απ’ τους αμυντικούς της Τσεχίας που κυνηγούσαν τους ψηλούς των Σκανδιναβών. Ο χαφ της Ντόρτμουντ έμεινε αφύλακτος στο ύψος του πέναλτι και χωρίς καλά-καλά να σηκωθεί απ’ το έδαφος, έστειλε με ωραία κεφαλιά την μπάλα στην γωνία του Βάτσλικ για το 1-0!

Δείτε το γκολ των Δανών:

Ιστιοπλοΐα: Πρόκριση στους Ολυμπιακούς Αγώνες για Κοκκαλάνη, Μαραμενίδη και αδέρφια Σπανάκη