Euro 2020 - Live Chat: Ουκρανία-Αυστρία 0-1 (Τελικό)

Euro 2020: Δείτε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα σε Ουκρανία και Αυστρία

Τα έφερε έτσι η... μοίρα, ώστε Ουκρανία και Αυστρία να τίθενται αντιμέτωπες στην «Αρένα Νατσιονάλα» του Βουκουρεστίου στην τελευταία αγωνιστική του τρίτου ομίλου, ισόβαθμες μάλιστα στους τρεις βαθμούς.

Μετά την ήττα στις λεπτομέρειες από την Ολλανδία (3-2) στην πρεμιέρα του ομίλου με γκολ στο 85ο λεπτό, η ομάδα του Ομοσπονδιακού τεχνικού Αντρέι Σεβτσένκο, επικράτησε 2-1 των Σκοπίων χάρη στα τέρματα των Γιαρμολένκο (29') και Γέραμτσουκ (34'), μένοντας ζωντανή στο κυνήγι της πρόκρισης.

Από την άλλη, οι Αυστριακοί μετά την αγχωτική νίκη τους στο πρώτο ματς του ομίλου επί των Σκοπίων (3-1), με δύο γκολ από το 78' και μετά, δεν μπόρεσαν να προβάλλουν σθεναρή αντίσταση απέναντι στην Ολλανδία, γνωρίζοντας την ήττα 2-0.

Παρακολουθείστε και σχολιάστε την αναμέτρηση από το Live Chat του Onsports…