Euro 2020: Συγκλονιστικός Ντε Μπρόινε - Έβαλε γκολάρα, αλλά σκέφτηκε αμέσως τον Έρικσεν (video)

Euro 2020: Ο Κέβιν Ντε Μπρόινε έκανε την επική ανατροπή για το Βέλγιο κόντρα στη Δανία, με τρομερό γκολ, αλλά το μυαλό του ήταν στον Κρίστιαν Έρικσεν.

Η χαρά του ποδοσφαίρου είναι το Euro 2020!

Κάτι που επιβεβαιώθηκε και στην αναμέτρηση της Δανίας με το Βέλγιο, στην Κοπεγχάγη, για τη 2η αγωνιστική της διοργάνωσης.

Οι «Βίκινγκς» ήταν σαρωτικοί στο πρώτο ημίχρονο, δεν άφησαν τους αντιπάλους τους να ακουμπήσουν μπάλα και δίκαια προηγήθηκαν με 1-0, μόλις από το 2ο λεπτό.

Στην επανάληψη ωστόσο μπήκε στη μάχη ο Κέβιν Ντε Μπρόινε και άλλαξε τα δεδομένα. Ο Βέλγος ήταν αρχικά πρωταγωνιστής στο 1-1, μετά την κούρσα του... τανκ «Λουκάκου»!

Ωστόσο, δεν έμεινε εκεί και έκανε την ολική ανατροπή με ένα τρομερό σουτ λίγο αργότερα, μετά από υπέροχη ομαδική προσπάθεια.

Η αντίδραση του Ντε Μπρόινε όμως ήταν αυτή που αξίζει μεγαλύτερο χειροκρότημα. Δεν πανηγύρισε αλλά πήγε στο σημείο που κατέρρευσε ο Έρικσεν στο ματς με τη Φινλανδία.

Δείτε το βίντεο:

Ο Εμανουέλ Μακρόν έπαιξε σε ποδοσφαιρικό αγώνα υπό τις οδηγίες του Βενγκέρ και συμπαίκτη τον Καρεμπέ
Premier League: Η τεχνητή νοημοσύνη της DANZ προβλέπει πρωταθλητή, υποβιβασμό και πρώτο σκόρερ
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Τα highlights της νίκης τίτλου των «κιτρινόμαυρων» κι οι δηλώσεις Αλμέιδα, Τερίμ
Μπαρτσελόνα – Ολυμπιακός 75-77: Ξεκίνημα με «break» οι «ερυθρόλευκοι» | «Διπλό» και για τη Φενέρ