Euro 2020: Το τηλεοπτικό πρόγραμμα της ημέρας (14/06)

Euro 2020: Το τηλεοπτικό πρόγραμμα της ημέρας (14/06)

Euro 2020: Δείτε τις σημερινές μεταδόσεις για το Euro 2020

Το Euro 2020 έχει μπει για τα καλά στην καθημερινότητά μας, με εντυπωσιακές αναμετρήσεις να λαμβάνουν χώρα, σε όλη την Ευρώπη.

Το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου 2020 πραγματοποιείται για πρώτη και τελευταία φορά σε 12 πόλεις της Ευρώπης. Το «παρών» θα δώσουν 24 ομάδες, οι οποίες έχουν χωριστεί σε έξι ομίλους.

Η φάση των ομίλων θα διαρκέσει περίπου δύο εβδομάδες, από τις 11 Ιουνίου μέχρι τις 23 του μηνός και ο κάθε όμιλος θα φιλοξενείται σε δύο πόλεις.

Έπειτα από κενό δύο ημερών, θα αρχίσει η φάση των 16 στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου 2020 και θα ολοκληρωθεί στις 29 Ιουνίου, ενώ στην συνέχεια θα υπάρχει ένα ακόμα κενό δύο ημερών, πριν ξεκινήσουν τα προημιτελικά.

Στις 6 Ιουλίου του 2021 θα διεξαχθεί ο πρώτος ημιτελικός και την επόμενη μέρα θα λάβει χώρα ο δεύτερος ημιτελικός, όπου θα προκύψει το ζευγάρι του μεγάλου τελικού του Euro 2020

Ο τελικός θα διεξαχθεί στις 11 Ιουλίου και μαζί με τα ματς των ημιτελικών θα φιλοξενηθούν στο Γουέμπλεϊ του Λονδίνου. Η σέντρα σ’ αυτά τα ματς έχει οριστεί για τις 22:00 ώρα Ελλάδας. 

Όλα τα παιχνίδια της διοργάνωσης θα μεταδοθούν από τον ΑΝΤ1, ο οποίος εξασφάλισε τα τηλεοπτικά δικαιώματα του Euro 2020. Εξαίρεση θα αποτελέσουν έξι ματς της φάσης των ομίλων, την τελευταία αγωνιστική, τα οποία θα μεταδοθούν από τη συχνότητα του «Μακεδονία TV», μια και αρχίζουν την ίδια ώρα.

Οι όμιλοι στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου 2020:

Α’ όμιλος

Β’ όμιλος

Γ’ όμιλος

Ιταλία

Δανία

Ολλανδία

Τουρκία

Φινλανδία

Ουκρανία

Ουαλία

Βέλγιο

Αυστρία

Ελβετία

Ρωσία

Σκόπια

Δ’ όμιλος

Ε’ όμιλος

ΣΤ’ όμιλος

Αγγλία

Ισπανία

Πορτογαλία

Κροατία

Σουηδία

Ουγγαρία

Σκωτία

Πολωνία

Γαλλία

Τσεχία

Σλοβακία

Γερμανία

Συνοπτικά το τηλεοπτικό πρόγραμμα του Euro 2020:

 Α' ΟΜΙΛΟΣ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΚΑΝΑΛΙ
11/06 ΡΩΜΗ ΤΟΥΡΚΙΑ-ΙΤΑΛΙΑ  ΑΝΤ1
12/06 ΜΠΑΚΟΥ ΟΥΑΛΙΑ-ΕΛΒΕΤΙΑ  ΑΝΤ1
16/06 ΜΠΑΚΟΥ ΤΟΥΡΚΙΑ-ΟΥΑΛΙΑ  ΑΝΤ1
16/06 ΡΩΜΗ ΙΤΑΛΙΑ-ΕΛΒΕΤΙΑ  ΑΝΤ1
20/06 ΡΩΜΗ ΙΤΑΛΙΑ-ΟΥΑΛΙΑ ΑΝΤ1 / ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ TV
20/06 ΜΠΑΚΟΥ ΕΛΒΕΤΙΑ-ΤΟΥΡΚΙΑ ΑΝΤ1 / ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ TV
Β' ΟΜΙΛΟΣ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΚΑΝΑΛΙ
12/06 ΚΟΠΕΓΧΑΓΗ ΔΑΝΙΑ-ΦΙΝΛΑΝΔΙΑ ΑΝΤ1
12/06 ΑΓΙΑ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ ΒΕΛΓΙΟ-ΡΩΣΙΑ ΑΝΤ1
16/06 ΑΓΙΑ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ ΦΙΝΛΑΝΔΙΑ-ΡΩΣΙΑ ΑΝΤ1
17/06 ΚΟΠΕΓΧΑΓΗ ΔΑΝΙΑ-ΒΕΛΓΙΟ ΑΝΤ1
21/06 ΑΓΙΑ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ ΦΙΝΛΑΝΔΙΑ-ΒΕΛΓΙΟ ΑΝΤ1 / ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ TV
21/06 ΚΟΠΕΓΧΑΓΗ ΡΩΣΙΑ-ΔΑΝΙΑ ΑΝΤ1 / ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ TV
 Γ' ΟΜΙΛΟΣ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΚΑΝΑΛΙ
13/06 ΒΟΥΚΟΥΡΕΣΤΙ ΑΥΣΤΡΙΑ-ΣΚΟΠΙΑ ΑΝΤ1
13/06 ΑΜΣΤΕΡΝΤΑΜ ΟΛΛΑΝΔΙΑ-ΟΥΚΡΑΝΙΑ ΑΝΤ1
17/06 ΒΟΥΚΟΥΡΕΣΤΙ ΟΥΚΡΑΝΙΑ-ΣΚΟΠΙΑ ΑΝΤ1
17/06 ΑΜΣΤΕΡΝΤΑΜ ΟΛΛΑΝΔΙΑ-ΑΥΣΤΡΙΑ ΑΝΤ1
21/06 ΒΟΥΚΟΥΡΕΣΤΙ ΟΥΚΡΑΝΙΑ-ΑΥΣΤΡΙΑ ΑΝΤ1 / ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ TV
21/06 ΑΜΣΤΕΡΝΤΑΜ ΣΚΟΠΙΑ-ΟΛΛΑΝΔΙΑ ΑΝΤ1 / ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ TV
 Δ' ΟΜΙΛΟΣ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΚΑΝΑΛΙ
13/06 ΛΟΝΔΙΝΟ ΑΓΓΛΙΑ-ΚΡΟΑΤΙΑ ΑΝΤ1
14/06 ΓΛΑΣΚΩΒΗ ΣΚΩΤΙΑ-ΤΣΕΧΙΑ ΑΝΤ1
18/06 ΓΛΑΣΚΩΒΗ ΚΡΟΑΤΙΑ-ΤΣΕΧΙΑ ΑΝΤ1
18/06 ΛΟΝΔΙΝΟ ΑΓΓΛΙΑ-ΣΚΩΤΙΑ ΑΝΤ1
22/06 ΛΟΝΔΙΝΟ ΤΣΕΧΙΑ-ΑΓΓΛΙΑ ΑΝΤ1 / ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ TV
22/06 ΓΛΑΣΚΩΒΗ ΚΡΟΑΤΙΑ-ΣΚΩΤΙΑ ΑΝΤ1 / ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ TV
 Ε' ΟΜΙΛΟΣ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΚΑΝΑΛΙ
14/06 ΑΓΙΑ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ ΠΟΛΩΝΙΑ-ΣΛΟΒΑΚΙΑ ΑΝΤ1
14/06 ΣΕΒΙΛΛΗ ΙΣΠΑΝΙΑ-ΣΟΥΗΔΙΑ ΑΝΤ1
18/06 ΑΓΙΑ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ ΣΟΥΗΔΙΑ-ΣΛΟΒΑΚΙΑ ΑΝΤ1
19/06 ΣΕΒΙΛΛΗ ΙΣΠΑΝΙΑ-ΠΟΛΩΝΙΑ ΑΝΤ1
23/06 ΑΓΙΑ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ ΣΟΥΗΔΙΑ-ΠΟΛΩΝΙΑ ΑΝΤ1 / ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ TV
23/06 ΣΕΒΙΛΛΗ ΣΛΟΒΑΚΙΑ-ΙΣΠΑΝΙΑ ΑΝΤ1 / ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ TV
ΣΤ' ΟΜΙΛΟΣ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΚΑΝΑΛΙ
15/06 ΒΟΥΔΑΠΕΣΤΗ ΟΥΓΓΑΡΙΑ-ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ ΑΝΤ1
15/06 ΜΟΝΑΧΟ ΓΑΛΛΙΑ-ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΑΝΤ1
19/06 ΒΟΥΔΑΠΕΣΤΗ ΟΥΓΓΑΡΙΑ-ΓΑΛΛΙΑ ΑΝΤ1
19/06 ΜΟΝΑΧΟ ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ-ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΑΝΤ1
23/06 ΜΟΝΑΧΟ ΓΕΡΜΑΝΙΑ-ΟΥΓΓΑΡΙΑ ΑΝΤ1 / ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ TV
23/06 ΒΟΥΔΑΠΕΣΤΗ ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ-ΓΑΛΛΙΑ ΑΝΤ1 / ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ TV
 ΦΑΣΗ ΤΩΝ 16
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΚΑΝΑΛΙ
26/06 ΑΜΣΤΕΡΝΤΑΜ Α2 - Β2 (1) ΑΝΤ1
26/06 ΛΟΝΔΙΝΟ Α1 - Γ2 (2) ΑΝΤ1
27/06 ΒΟΥΔΑΠΕΣΤΗ Γ1 - Δ/Ε/ΣΤ3 (3) ΑΝΤ1
27/06 ΣΕΒΙΛΛΗ Β1 - Α/Δ/Ε/ΣΤ3 (4) ΑΝΤ1
28/06 ΚΟΠΕΓΧΑΓΗ Δ2 - Ε2 (5) ΑΝΤ1
28/06 ΒΟΥΚΟΥΡΕΣΤΙ ΣΤ1 - Α/Β/Γ3 (6) ΑΝΤ1
29/06 ΛΟΝΔΙΝΟ Δ1 - ΣΤ2 (7) ΑΝΤ1
29/06 ΓΛΑΣΚΩΒΗ Ε1 - Α/Β/Γ/Δ3 (8) ΑΝΤ1
ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΑ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΚΑΝΑΛΙ
02/07 ΑΓΙΑ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ Νικητής 6 - Νικητής 5 (9) ΑΝΤ1
02/07 ΜΟΝΑΧΟ Νικητής 4 - Νικητής 2 (10) ΑΝΤ1
03/07 ΜΠΑΚΟΥ Νικητής 3 - Νικητής 1 (11) ΑΝΤ1
03/07 ΡΩΜΗ Νικητής 8 - Νικητής 7 (12) ΑΝΤ1
ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΚΑΝΑΛΙ
06/07 ΛΟΝΔΙΝΟ Νικητής 10 - Νικητής 9 (13) ΑΝΤ1
07/07 ΛΟΝΔΙΝΟ Νικητής 12 - Νικητής 11 (14) ΑΝΤ1
ΤΕΛΙΚΟΣ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΚΑΝΑΛΙ
11/07 ΛΟΝΔΙΝΟ Νικητής 13 - Νικητής 14 ΑΝΤ1


Τσέλσι: Αυτοί είναι οι υποψήφιοι αντί-Ποτσετίνο
Τσέλσι: Αυτοί είναι οι υποψήφιοι αντί-Ποτσετίνο
Champions League: Βγαίνουν τα πρώτα εισιτήρια για τα προημιτελικά | Σοδιεδάδ-Παρί και Μπάγερν-Λάτσιο
Champions League: Βγαίνουν τα πρώτα εισιτήρια για τα προημιτελικά | Σοδιεδάδ-Παρί και Μπάγερν-Λάτσιο
Μίλτος Τεντόγλου: Μυθική ατάκα για μετάλλιο - «Είναι σάπιο | Δεν το αφιερώνω πουθενά» (videos)
Μίλτος Τεντόγλου: Μυθική ατάκα για μετάλλιο - «Είναι σάπιο | Δεν το αφιερώνω πουθενά» (videos)
Άρσεναλ: Ικανοποίηση Αρτέτα για τις μεταγραφές
Άρσεναλ: Ικανοποίηση Αρτέτα για τις μεταγραφές
©2011-2024 Onsports.gr - All rights reserved