Euro 2020: Τεσσάρα για την πρωταθλήτρια Ευρώπης Πορτογαλία! (video)

Euro 2020: Η ομάδα του Κριστιάνο Ρονάλντο συνέτριψε 4-0 το Ισραήλ.

Σε πολύ καλή κατάσταση έδειξε ότι η βρίσκεται η Πορτογαλία πριν την έναρξη του Euro 2020.

Η πρωταθλήτρια Ευρώπης μέσα σε τρία λεπτά στο φινάλε του πρώτου μέρους, τελείωσε την υπόθεση της νίκης στο φιλικό με το Ισραήλ, το οποίο και συνέτριψε 4-0 στη Λισαβόνα.

Να θυμίσουμε ότι η πρεμιέρα της στο Euro 2020, θα διεξαχθεί στις 15/06 κόντρα στην Ουγγαρία.

Ο Φερνάντες στο 42΄ από ασίστ του Κανσέλο άνοιξε το σκορ και στο 44΄ ο Ρονάλντο από πάσα του Φερνάντες «έγραψε» το 2-0. Στο 88’ λεπτό ο Κανσέλο ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0 για να «σφραγίσει» την σπουδαία εμφάνιση που έκανε με δεύτερο προσωπικό γκολ ο Μπρούνο Φερνάντες στις καθυστερήσεις του ματς, στο τελευταίο τεστ των Ιβήρων πριν την έναρξη του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος.

Οι Ίβηρες μετά το 0-0 με την Ισπανία κατάφεραν να επεκτείνουν το αήττητο που έχουν σε φιλικές αναμετρήσεις από τον Μάρτιο του 2018 (4-5-0), ενώ διατήρησαν ανέπαφη την εστία τους για 6ο σερί εντός έδρας ματς!

Με πόνους στο στήθος στο νοσοκομείο ο Τέβες
Αρχίζει καριέρα προπονητή ο Φαν Πέρσι
Ο Εμανουέλ Μακρόν έπαιξε σε ποδοσφαιρικό αγώνα υπό τις οδηγίες του Βενγκέρ και συμπαίκτη τον Καρεμπέ
Premier League: Η τεχνητή νοημοσύνη της DANZ προβλέπει πρωταθλητή, υποβιβασμό και πρώτο σκόρερ