Euro 2020: Διαστημική Γερμανία, έριξε επτάρα πριν το ντέρμπι με τη Γαλλία! (video)

Euro 2020: Η Γερμανία σάρωσε 7-1 τη Λετονία σε φιλικό αγώνα.

Η Γερμανία έστειλε μηνύματα.

Όσο αδύναμος αντίπαλος κι αν είναι η Λετονία, τα «πάντσερ» οκτώ βράδια πριν από το μεγάλο ντέρμπι με την Γαλλία, στην πρεμιέρα του 6ου ομίλου του Euro 2020, διέλυσαν σε φιλική αναμέτρηση τη Λετονία με 7-1 στο Ντίσελντορφ.

Έξι διαφορετικούς σκόρερ είχε η «νασιοναλμανσάφτ», αφού ένα γκολ προήλθε από παίκτη των Λετονών (αυτογκόλ), αυτό του 39ου λεπτού από τον Όζολς.

Οι Γκόσενς, Γκιντογκάν, Μίλερ και Γκνάμπρι πέτυχαν άλλα τέσσερα τέρματα στο πρώτο 45λεπτο, ενώ στο δεύτερο ημίχρονο το δρόμο προς τα δίχτυα βρήκαν και οι Βέρνερ, Σανέ. Το γκολ της τιμής για τους Λετονούς, πέτυχε στο 75΄ Σάβελνιεβς. Στο αποψινό φιλικό ο τρομερός Νόιερ συμπλήρωσε 100 συμμετοχές με την Εθνική Γερμανίας και έγινε το καθιερωμένο «πασίγιο» από τους συμπαίκτες του.

Σε άλλα δύο αποψινά φιλικά μεταξύ ομάδων που δεν συμμετέχουν στην τελική φάση του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος, Ανδόρα και Γιβραλτάρ έμειναν στο 0-0, ενώ οι Νήσοι Φερόε επιβλήθηκαν με το εντυπωσιακό 5-1 του Λιχτενστάιν.

Formula 1: Poleman ο Φερστάπεν με επιβλητικό τρόπο! – Έκανε το «1-2» η Red Bull
Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε τις μάχες επιβίωσης στη Super League και Μάντσεστερ Σίτι - Τσέλσι
«Κόκκινη τρέλα» για τον Ολυμπιακό: Τα πρωτοσέλιδα των αθλητικών εφημερίδων
Παναθηναϊκός AKTOR: Μόνιμη γιορτή στο ΟΑΚΑ, επέστρεψαν τα παιδικά χαμόγελα!