Euro 2020: Η Ιταλία… σκόρπισε την Τσεχία του Κρμέντσικ! (Videos+Photos)

Euro: Ισοπεδωτική η Ιταλία επικράτησε 4-0 της Τσεχίας μία εβδομάδα πριν την έναρξη της τελικής φάσης!

Τα… δόντια της έδειξε η Ιταλία, μία εβδομάδα πριν την έναρξη του Euro! Η «σκουάντρα ατζούρα» φιλοξένησε την Τσεχία στο «Ρενάτο Νταλ’ Άρα». Δείχνοντας πως είναι σε εξαιρετική κατάσταση και δικαίως θεωρείται ένα απ’ τα φαβορί για διάκριση! Όλα αυτά απέναντι στους Τσέχους που επίσης προετοιμάζονται για την τελική φάση του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος και το 4-0 στην… πλάτη, σίγουρα δεν ήταν και ο καλύτερος οιωνός.

Για τους φιλοξενούμενους, μάλιστα, ο Κρμέντσικ που αγωνίστηκε στον ΠΑΟΚ και δεν αποκλείεται αν βρεθεί η χρυσή τομή με την Μπριζ να συνεχίσει στο «δικέφαλο», ήταν στη βασική ενδεκάδα. Αγωνίστηκε στο πρώτο μέρος, μια και στο 46’ αντικαταστάθηκε απ’ τον Σικ.

Ο Τσίρο Ιμόμπιλε στο 22’ άνοιξε το σκορ για την ομάδα του Ρομπέρτο Μαντσίνι. Πριν ολοκληρωθεί το πρώτο μέρος, οι Ιταλοί έκαναν το 2-0 με «δράστη» τον Μπαρέλα στο 42ο λεπτό του ματς.

Στο δεύτερο μέρος δεν άλλαξε σημαντικά η εικόνα του ματς, παρά τις αλλαγές των δύο προπονητών. Ο Λορέντζο Ινσίνιε στο 66’ έκανε το 3-0, ενώ επτά λεπτά μετά πήρε… σκυτάλη ο Ντομένικο Μπεράρντι. Διαμόρφωσε το 4-0 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα στο επιτυχημένο τεστ των Ιταλών.

Θυμίζουμε πως η «σκουάντρα ατζούρα» βρίσκεται στον Α Όμιλο του τουρνουά με Ελβετία, Τουρκία και Ουαλία, ενώ η Τσεχία είναι στο Δ γκρουπ με Κροατία, Αγγλία και Σκωτία.

Super League: Ο Γερμανός Σρέντερ ορίστηκε στο ΠΑΟΚ - ΑΕΚ | Οι διαιτητές της αγωνιστικής
Μαρία Σάκκαρη: Πρόκριση στη Μαδρίτη με κυριαρχική εμφάνιση
Γιαννακόπουλος: Mην υπάρξουν αντιδράσεις για τη διαιτησία - Δική μου δουλειά να διασφαλίσω το 50-50
Μακάμπι Τελ Αβίβ: Αλλαγή έδρας για τα ματς με τον Παναθηναϊκό AKTOR και με περισσότερους φιλάθλους