Διακοπή λόγω ρατσιστικής επίθεσης στο Βουλγαρία – Αγγλία!

Δύσκολη βραδιά στα προκριματικά του Euro 2020 αφού μετά τα όσα συνέβησαν στο Παρίσι, ήρθε και δεύτερο χτύπημα στη Σόφια πέρα από τον θάνατο του 32χρονου Άγγλου οπαδού.

Από το κακό στο χειρότερο εξελίσσεται το βράδυ της Δευτέρας (14/10) στα προκριματικά του Euro 2020.  Μερικές ώρες πριν από το Βουλγαρία – Αγγλία ένας 32χρονος οπαδός των φιλοξενούμενων έχασε τη ζωή του σε αστυνομικό τμήμα της Σόφιας, ενώ λίγες ώρες αργότερα 30.000 Τούρκοι έκαναν… κατάληψη στο Παρίσι και πριν από τη σέντρα του αγώνα με τη Γαλλία προκάλεσαν ανελέητα όλη την κοινή γνώμη με τη συμπεριφορά τους και τη στήριξή τους στον πόλεμο που διεξάγεται στη Συρία.

Σαν να μην έφτανε αυτό, στον αγώνα της Βουλγαρίας με την Αγγλία, παρατηρήθηκαν ρατσιστικές συμπεριφορές. Μόλις στο 3’ ο διαιτητής της αναμέτρησης διέκοψε το παιχνίδι λόγω ρατσιστικές επίθεσης προς τον Στέρλινγκ. Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, έγινε το ίδιο με «θύματα» αυτή τη φορά τους Μινγκς και Ράσφορντ. Μάλιστα, ο αρχηγός της Αγγλίας, Χάρι Κέιν, σύμφωνα με τους κανονισμούς της UEFA διαμαρτυρήθηκε στον διαιτητή. Υπάρχει, πλέον, προειδοποίηση πως αν υπάρξει νέα ρατσιστική συμπεριφορά στο δεύτερο ημίχρονο το παιχνίδι θα σταματήσει οριστικά.

Γλιτώνει τη χρεοκοπία ο Μπόρις Μπέκερ
Μπαίνει στο χειρουργείο ο Έντσο Φερνάντες
ΑΕΚ: «Συμπεριφορές προβοκατόρων προκαλούν ανυπολόγιστη ζημιά στην ομάδα μας»
Euroleague, Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός 77-69: Έμεινε από ενέργεια και η Μπάρτσα έκανε το 1-1