Euro 2016: Η γκολάρα του Κάλινιτς με την Ισπανία (videos)

Με απίστευτο «τακουνάκι» ισοφάρισε ο Νίκολα Κάλινιτς για την Κροατία κόντρα στους «Φούριας Ρόχας».

Η Ισπανία είχε πάρει το προβάδισμα στην αναμέτρηση της Τρίτης (21/6) με τον Άλβαρο Μοράτα στο 7ο λεπτό, ωστόσο, οι Βαλκάνιοι έδειξαν αντίδραση, είχαν απίστευτο δοκάρι με τον Ιβάν Ράκιτιτς στο 12ο λεπτό και κατάφεραν να φέρουν το ματς στα ίσια (1-1) στο 45’ με τον Κάλινιτς.

Συγκεκριμένα, ο Πέρισιτς έκανε την σέντρα από τα δεξιά, μπροστά από τον Χουανφράν και ο Νίκολα Κάλινιτς πετάχτηκε στο πρώτο δοκάρι και με… αρρωστημένο τακουνάκι στην κίνηση, νίκησε τον Ντε Χέα για το 1-1.

Δείτε…

Απίστευτα επεισόδια στη Γαλλία πριν τον τελικό κυπέλλου
Έντονη αντίδραση της συζύγου του Παλάσιος για τον αποκλεισμό του Αργεντινού
Τελικός Κυπέλλου: Με Ιωαννίδη οι "πράσινοι", βασικός ο Μάνου για τους "κίτρινους"
Τελικός Κυπέλλου Ελλάδας: LIVE CHAT Παναθηναϊκός - Άρης