Μαρσέιγ-ΠΑΟΚ: Το «άρρωστο» γκολ του Παγέτ και η σύγκριση με τον Φουστέρ (photos+video)

Μαρσέιγ-ΠΑΟΚ: Το απίθανο γκολ του Ντιμίτρι Παγέτ στο χτεσινοβραδινό παιχνίδι στο «Βελοντρόμ», θύμισε σε όλους το γκολ του Νταβίντ Φουστέρ, σε ένα Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ, τον Απρίλιο του 2014.

Ο Ντιμίτρι Παγέτ «ζωγράφισε» στον αγωνιστικό χώρο του «Βελοντρόμ», όταν στο 45ο λεπτό της αναμέτρησης με τον ΠΑΟΚ, έγραψε το 2-0 για τη Μαρσέιγ, με ένα απίθανο σουτ εκτός περιοχής, με τον Πασχαλάκη να μην έχει περιθώρια αντίδρασης.

Η γκολάρα του Γάλλου μέσου, έφερε στο μυαλό πολλών, ένα αντίστοιχο τέρμα που είχε σημειωθεί στα ελληνικά γήπεδα, πάλι εις βάρος του «Δικεφάλου του Βορρά».

Συγκεκριμένα, πριν οκτώ περίπου χρόνια, τον Δεκέμβριο του 2014, ο ΠΑΟΚ είχε επικρατήσει με 2-1 του Ολυμπιακού, με τον Νταβίντ Φουστέρ να ισοφαρίζει στο 45ο λεπτό της αναμέτρησης, με ένα μοναδικό σε ομορφιά τέρμα.