Μαρσέιγ-ΠΑΟΚ: Μπήκε και το κάρφωσε ο Ελ Καντουρί (video)

Μαρσέιγ-ΠΑΟΚ: Ο Ομάρ Ελ Καντουρί έβαλε και πάλι στη διεκδίκηση τον «Δικέφαλο».

Με τον καλύτερο τρόπο ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο για τον ΠΑΟΚ στην Μασσαλία. Το «συγκρότημα» του Ραζβάν Λουτσέσκου δεν μπήκε καλά στον αγώνα και βρέθηκε να χάνει 2-0 στο πρώτο ημίχρονο.

Όμως, βρήκε αντίδραση με την έναρξη του δεύτερου μέρος. Ο Ομάρ Ελ Καντουρί μπήκε στον αγωνιστικό χώρο στη θέση του Τσιγγάρα και στις πρώτες του επαφές «φρόντισε» να κάνει αισθητή την παρουσία του.

Ήταν το 48ο λεπτό του αγώνα, όταν οι «ασπρόμαυροι» πίεσαν, ο Μαροκινός άσος βρήκε τον Αντρίγια Ζίβκοβιτς, αυτός με όμορφο «τακουνάκι» του γύρισε τη μπάλα και με τρομερό σουτ, «έγραψε» το 2-1 και έδωσε νέες ελπίδες στους Θεσσαλονικείς.