Άρης-Αστάνα: Με Κουόπιο όποιος προκριθεί!

Άρης-Αστάνα: Η Κουόπιο πέρασε στην παράταση την Βόρσκλα μέσα στην Ουκρανία και περιμένει τον αντίπαλό της!

Η Κουόπιο απ’ τη Φιλανδία είναι η ομάδα που προκρίθηκε απ’ το ζευγάρι που ενδιαφέρει άμεσα τον νικητή του Άρης-Αστάνα! Κι αυτό γιατί όποια ομάδα προκριθεί, θα κληθεί να αντιμετωπίσει τους Σκανδιναβούς στον Γ’ προκριματικό γύρο του Europa Conference League.

Το πρώτο ματς είχε λήξει ισόπαλο 2-2, κάτι που έγινε και στη ρεβάνς της Ουκρανίας. Οι γηπεδούχοι της Βόρσκλα προηγήθηκαν με τον Τιλ στο 48’, για να ισοφαρίσει ο Σεμπάν ένα λεπτό μετά! Οι Ουκρανοί πήραν προβάδισμα στο 65’ με τον Σκλιάρ και κρατούσαν την πρόκριση στα χέρια τους!

Ο Νίσιλα στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων ισοφάρισε σε 2-2, στέλνοντας το ματς στην παράταση! Εκεί, στο 111’ οι Φιλανδοί πήραν προβάδισμα με 3-2 με γκολ του Ρανγκέλ! Αυτό διατηρήθηκε μέχρι το τέλος κι έτσι με συνολικό σκορ 5-4 η Κουόπιο πήρε το εισιτήριο για την επόμενη φάση!

Σπανούλης: "Είμαι περήφανος για τους παίκτες μου"
Παναθηναϊκός AKTOR: “Καθάρισε” το Περιστέρι και “σφράγισε” την πρωτιά με το μυαλό στη Μακάμπι
Ολυμπιακός: To ζεϊμπέκικο του Σωτήρη Αλεξανδρόπουλου (vid)
Τένις: Πρόκριση στα ημιτελικά της Βαρκελώνης για τον Τσιτσιπά